28258 البرز 1402/03/01 - 06:15

تقدیر عالی‌ترین مقام قضایی استان از عموم اصحاب رسانه البرز به‌ویژه خانه مطبوعات

رئیس و اعضای هیئت‌مدیره خانه مطبوعات استان البرز با حضور در دادگستری کل استان با دکتر «حسین فاضلی هریکندی» دیدار و دغدغه‌های خود را با وی در میان گذاشتند. در این نشست رئیس کل دادگستری استان البرز با تاکید بر نقش و اهمیت رسانه گفت: فضای رسانه، همچنین فضای مجازی ظرفیت‌های استثنایی را پیش‌روی همگان قرار داده است که اگر به درستی استفاده شود می‌تواند بسیار مفید و کارساز باشد.

به گزارش «دیوان نیوز» و به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان البرز؛ وی در ادامه با تقدیر از عموم اصحاب رسانه استان البرز به‌ویژه خانه مطبوعات تاکید کرد: پویایی و تحرک در فضای رسانه‌ای استان البرز در کشور کم‌نظیر است و دستگاه قضایی در استان البرز اعتقاد راسخی بر حمایت از این فضا و استفاده از ظرفیت‌های بی‌نظیر موجود دارد.

رئیس کل دادگستری استان البرز با تشریح کارکرد رسانه به‌عنوان ناظر خارج از سیستم بر عملکرد دستگاه‌های مختلف متذکر شد: رسانه به‌عنوان ناظر و عینک بیرونی می‌تواند به کسانی که مسئولیت‌های حاکمیتی و عمومی دارند موضوعاتی که کمتر در منظر و دید مدیران قرار می گیرند را منعکس کند.

وی با تاکید بر استقبال از نقد در دستگاه قضایی استان که به عنوان یکی از محورهای مورد تصریح و حمایت رئیس قوه قضائیه در «دوره تحول و تعالی» ابلاغ شده است بیان داشت: قطعا از هرگونه نقدی که ایرادات و کاستی‌های دادگستری کل استان و نیز سازمان‌ها و ادارات کل تابعه قوه قضائیه در استان را منعکس کند استقبال کرده و از آن در رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت مجموعه استفاده خواهیم کرد.

عالی‌ترین مقام قضایی استان البرز در ادامه با اشاره به اینکه باید فضای نقد و تخریب در رسانه‌ها مورد تمییز قرار گیرد، تصریح کرد: باید از چارچوب‌ها و ساختارهای قانونی که در تعیین مدیریت دستگاه های اجرایی، شهری و سایر مدیران و کارگزاران منصوب یا منتخب وجود دارد حمایت شود و در کنار نقد و انتقاد دلسوزانه و منصفانه و بیان مشکلات و کاستی‌های موجود که برای اصلاح امور و انجام هرچه بهتر وظایف قانونی ضرورت هم دارد از جانبی دیگر باید اقدامات و خدمات ارائه شده توسط دستگاه‌های مختلف، تبیین و مورد حمایت قرار گیرد. این بدان معنا نیست در جایی که کاستی و یا کوتاهی توسط مدیران منصوب یا منتخب وجود دارد بیان نشود ولی همواره باید مرز بین نقد و تخریب از طرق مختلف از قبیل توهین، تهمت و نشر اکاذیب و خارج نشدن از مرز انصاف را مدنظر قرار داد.

رئیس کل دادگستری استان البرز با بیان اینکه دستگاه قضایی در استان له یا علیه هیچ شخص حقیقی یا حقوقی نیست، تاکید کرد: تمام تلاش دستگاه قضایی استان بر این مبناست که فقط بر مدار قانون عمل کند و در کنار حمایت قانونی از دستگاههای مختلف استان برای انجام وظایف قانونی آنها، در هر جایی و هر زمانی که جرم یا تخلفی مشاهده شده بدون توجه به جایگاه آن شخص ورود کرده است؛ البته با توجه به الزامات قانونی در  حفظ حریم خصوصی افراد، محدودیت هایی برای اعلام عمومی برخی اقدامات قضایی وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه استان البرز یکی از استان‌های دارای کمترین پرونده‌های مرتبط با اصحاب رسانه در کشور است، یادآور شد: سال قبل، شعبه صلحی شورای حل اختلاف ویژه رسانه برای اولین بار در کشور در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و چند روز پس از پیشنهاد رئیس قوه قضائیه در دیدار با اهالی رسانه ایجاد شد و الحمدالله تعداد پرونده‌های ارجاعی به شورا و همچنین هیئت منصفه مطبوعات استان در سال گذشته بسیار کم بوده است که بیانگر فضای آرام و توام به احترام به قانون در رسانه‌های دارای مجوز است. 1. پیگیر جذب آتش نشان متخصص هستیم
 2. نهادینه کردن فرهنگ ایمنی دغدغه اصلی شورای شهر است
 3. بهمن بهمن دار درگذشت
 4. تکلیف سامانه یکپارچه خودرو روشن شد
 5. پیشنهاد ایران به عربستان برای لغو روادید
 6. غایب بزرگ ایران در بازی‌های آسیایی
 7. رقابت سانتافه و توسان در کاهش قیمت
 8. نقره به رنگ طلا؛ کسب نخستین مدال تاریخ ژیمناستیک ایران در بازی های آسیایی
 9. زمان اعلام نتایج نهایی کنکور مشخص شد
 10. شکست تیم ملی هندبال ایران مقابل کویت
 11. چه شغلی مناسب تیپ شخصیتی شماست؟
 12. سامانه یکپارچه خودرو حذف شد
 13. قیمت جدید مرغ اعلام شد
 14. خبر مهم سخنگوی شورای نگهبان درباره انتخابات ۱۴۰۲
 15. اعلام شیوه جدید فروش خودرو
 16. اولین علت مرگ در استان بیماری های قلبی عروقی است
 17. پرداخت تسهیلات خودرو و مسکن به خبرنگاران
 18. هفته اول مهر زمان طلایی تزریق واکسن آنفولانزا
 19. راه اندازی نهضت کاهش قیمت تمام شده مسکن
 20. احتمال برگزاری اردوی تیم ملی فوتبال در یک کشور شرق آسیایی
 21. صعود دو پله‌ای کاروان ایران با کسب ۷ مدال رنگارنگ
 22. قالیباف: ایرانیان خارج از کشور باید در مجلس نماینده داشته باشند
 23. امیر غفرانی درگذشت
 24. پیام مهم رهبر انقلاب همزمان با هفته دفاع مقدس
 25. سند کاهش فقر چیست؟
 26. حکم قصاص قاتل شهید عبدالجبار مختوم‌نژاد اجرا شد
 27. پرسش همتی درباره مهم‌ترین سند ۵ سال آینده؛ قابل اجرا است؟
 28. سلیمی جنگید اما نقره گرفت
 29. تصمیم نهایی دولت درباره قیمت بنزین اعلام شد
 30. یوسف صبری ۳۰ ثانیه‌ای طلا گرفت
 31. افشین سلیمی و دشت دومین طلایی کاروان ایران
 32. الهه منصوریان صاحب مدال نقره شد
 33. چرا در ایران ابر تورم رخ نداده است؟
 34. مزایده خودروهای سبک و سنگین وارداتی برگزار می شود
 35. از مصاحبۀ جنجالی بیرو تا خشم کارلتو
 36. خاطرا ت را با دور کُند مرور کن...
 37. گناهکارِ بی‌‌گناه!
 38. همۀ راه‌‌ها از مهارِ تورم می‌‌گذرد!
 39. حذف هاری با واکسيناسيون سگ‌ها امکان‌پذير است
 40. ادعای عجیب رئیسی درباره آمار اشتغال در استان ها