آرشیو کل اخبار
 1. وزیر صمت: واردات خودروهای خارجی از سوی فوتبالیست‌ها مستقل از بحث واردات است

  وزیر صمت با بیان اینکه ما به عنوان دولت مشتاق واردات هرچه زودتر خودرو هستیم و برآورد ما این است که این کار به زودی انجام می‌شود، گفت: واردات خودروهای خارجی از سوی فوتبالیست‌ها مستقل از بحث واردات است.

 2. قیمت گوشت قرمز؛ حداکثر ۲۰۰هزار تومان

  مدیرعامل اتحادیه دام سبک گفت: با توجه به نرخ دام زنده حداکثر قیمت گوشت شقه گوسفندی بره نر ۲۰۰هزار تومان، میش ۱۲۰هزار تومان و بز ۱۰۰هزار تومان است اما در بازار و حتی در میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران نیز گران‌فروشی می‌شود.

 3. شرایط دریافت وام ۲۰۰ میلیونی مسکن روستایی چیست؟

  رییس بنیاد مسکن اظهار داشت: سود وام مسکن روستایی ١٨ درصد است اما وام گیرنده در نهایت ۵ درصد سود می پردازد و ١٣ درصد باقیمانده را دولت به عنوان یارانه می‌پردازد و از این رو قرار بر این شده که فرم بند ج افرادی که این تسهیلات را دریافت می‌کننند سبز شود و افرادی که فرم بند ج آنها قرمز است نمی‌تواند متقاضی وام ٢٠٠ میلیون تومانی مسکن روستایی باشند.

 4. نام‌های احتمالی برای توله‌یوزهای پیدا شده در توران

  معاون محیط زیست طبیعی سازمان محیط زیست کشور گفت: نام‌های آذر و توران برای توله یوزهای پیدا شده پیشنهاد شده، اما این اقدام منوط به تصمیم کمیته نامگذاری این سازمان است.

 5. کسور مربوط به حقوق آبان ماه بازنشستگان پرداخت شد

  اداره کل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری در اطلاعیه‌ای از پرداخت و تسویه کامل کسور دستگاه‌های اجرایی مربوط به حقوق آبان ماه بازنشستگان این صندوق خبر داد.

 6. رئیس بانک مرکزی هم «به‌زودی، غزل خداحافظی از دولت» می‌خواند؟

  عبدالرضا داوری از حذف صالح آبادی از کابینه رئیسی خبر داد

 7. طرح لزوم شناخت دقیق ضعف‌های فرهنگی، تلاش برای یافتن راه‌حل و ترویج گزاره‌های صحیح از سوی رهبری

  رهبر انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی لزوم شناخت دقیق ضعف‌های فرهنگی، تلاش برای یافتن راه‌حل و ترویج گزاره‌های صحیح را مطرح کردند .

 8. پوشش بیش از ۵۰ خدمت ستاره‌دار توانبخشی برای معلولان

  رئیس سازمان بهزیستی کشور بر ضرورت تقویت انگیزه‌های تحصیلی، تسهیل دریافت خدمات و افزایش کیفیت زندگی دانش آموزان با نیازهای ویژه تاکید کرد و گفت: اخیرا بیش از ۵۰ خدمت ستاره دار توانبخشی تحت پوشش قرار گرفته و معلولان می‌توانند با ۷۰ درصد تعرفه بخش خصوصی،از این خدمات استفاده کنند.

 9. اگر سود سهام عدالت خود را دریافت نکرده‌اید، بخوانید!

  از میان ۴۹ میلیون نفر مشمول سهام عدالت، همچنان یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر سود سهام خود را دریافت نکرده‌اند. در این راستا شرکت سپرده‌گذاری مرکزی برای مرتبه چهارم اعلام کرده است که شرایط برای پرداخت سود افراد مذکور فراهم است.

 10. در جلسه فوق‌العاده دولت به منظور بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۲ مطرح شد

  پرداخت حقوق کارکنان دولت در سال آینده بر اساس میزان بهره‌وری صورت می‌گیرد

  رئیس جمهور تعدادی از اعضای دولت را مامور کرد راهکارهای پرداخت حقوق بر اساس میزان بهره‌وری و کیفیت کار و ارائه خدمت را تهیه کنند تا در بودجه سال آینده لحاظ شود.

 11. کشف بیش از ۱.۵ تن مواد مخدر ‌در هرمزگان

  رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از کشف بیش از یک تن و ششصد کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک در شهرستان میناب خبر داد.

 12. معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارشنبه به سمنان سفر می کند

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از سفر معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای شرکت در چندین برنامه فرهنگی در روز چهارشنبه این هفته به سمنان خبر داد.

 13. نحوه شرکت در المپیادهای علمی دانش‌آموزی مشخص شد

  رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان دستورالعمل اجرایی المپیادهای علمی کشور در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ را به استان‌ها و مدارس خارج از کشور ابلاغ کرد.

 14. محمود زند مقدم درگذشت

  محمود زند مقدم، نویسنده و پژوهشگر پیشکسوت، در ۸۴ سالگی از دنیا رفت.

 15. حجم ذخایر آبی سدهای هرمزگان اعلام شد

  معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان گفت: به طور میانگین ۷۵ درصد ذخایر سدهای استان آبگیری شده است.

 16. سویه‌های کووید هنوز قدرت سرایت‌ دارندر

  طبق داده های مطالعه‌ای که بر اساس شبیه‌سازی‌های رایانه‌ای انجام شده است، ویروس سارس-کوو-۲ همچنان بین پستانداران بسیار قابل انتقال است.

 17. آیا شکاف دستمزد و معیشت با خوش بینی پر می شود؟

  چگونه در چندماه باقیمانده تا پایان سال، رشد تورمی مسکن و بهداشت که هزینه‌های سنگین دارو و درمان را دربرمی‌گیرد، کنترل می‌شود تا در نیمه‌ی اول سال بعد شاهد اثرات کاهش تورم باشیم؛ تورم خوراکی‌ها که همچنان نرخ صعود ماهانه‌ی آن حدود ۲ درصد است، چگونه کنترل و سپس منفی می‌شود تا شاهد تاثیرات کاهش تورم باشیم؟

 18. برزیل ۴- کره جنوبی 1؛ پایان کار آسیا در جام جهانی!

  برزیل قاطعانه به مرحله 1/4 نهایی جام جهانی راه یافت.

 19. سردار و شؤالیه‌بازی‌ای که «استقلال» را به قهقرا می‌برد!

  سودای مدیریت در باشگاهی بزرگ و پرافتخار چون استقلال آن قدر جذاب است که هرکسی را اعم از لایق و نالایق وسوسه می‌کند، آن چنان که کمتر کسانی به این پیشنهاد جواب منفی می‌دهند و اکثر آنانی نیز که جواب منفی داده‌اند کسانی بوده‌اند که ورای این جذابیت، هدفی به نام خدمت داشته‌اند و چون عرصه را برای خدمت مهیا ندیده‌اند یا خود را در حد خدمتگزار واقعی باشگاه ندیده‌اند؛ از جذابیت این سودای دلفریب گذشته‌اند. مع‌الاسف این باشگاه بزرگ همواره از این سودا طلبی و جذابت دوستی مدیران لطمه خورده و می‌خورد! ...

 20. حواشی جام جهانی 2022 چه بود؟

  با شروع مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی 2022 قطر، حساسیت‌ها، هیجانات و شگفتی‌ها فوتبال به بالاترین حد خود رسیده است. با این حال در روز اول این مرحله علیرغم نمایش دلنشین آمریکا و استرلیا اتفاق خاصی رخ نداد تا اولین بازی دور یک چهارم نهایی مسابقات با دیدار هلند با آرژانتین جذابتر از همیشه گردد.

 21. حفظ هویت باغشهری؛ اولویت مدیریت شهری چهار باغ

  چهار باغ، مهد گل و گیاه و پهنهٔ پرورش پامچال و محصولات گلخانه ای، یکی از شهرستان های انتزاعی استان البرز است که طی چند سال گذشته، بدون ملحوظ داشت پیش مطالعات جامع فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی؛ در جریان شتابزدگی های مسئولان سیاسی استان و بی این که مقدمات زیر ساختی آن در تحقق فرآیند انتزاع پیش بینی شده باشد، با بخشنامه ای کاغذین و بدون پیوست های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، بطور ناقص الخلقه ارتقا یافت

 22. همۀ آنچه باید از قانون اساسی بدانیم

  همه کشورهای جهان، بر مبنای قانون اساسی مخصوص به خودشان اداره می‌شوند که این قانون در هر کشوری به تصویب می‌رسد و شامل موضوعات مختلفی از جمله حاکمیت، رابطه حکومت با شهروندان، شیوه اعمال حکومت و حقوق و تکالیف مربوط به قوای سه گانه است.

 23. اختصاص ۳۰ میلیاردی برای استانداردسازی و توسعه ورزشگاه بندرانزلی

  استاندار گیلان با بیان اینکه بندرانزلی مهد پرورش قهرمانان و ورزشکاران ارزشمند بسیاری است، گفت: از محل مصوبات سفر پرخیر و برکت رئیس جمهوری به گیلان ۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای استانداردسازی و توسعه مجموعه ورزشی زنده یاد سیروس قایقران این شهرستان اختصاص یافته است.

 24. جهش قیمت نیم میلیاردی خودروهای وارداتی از ابتدای آبان ماه تا امروز

  بررسی نوسانات قیمتی در بازار خودروهای وارداتی حاکی از جهش قیمت ۱۰۰ تا ۴۰۰ میلیونی خودروهای وارداتی از ابتدای آبان ماه تا امروز است.

 25. ژاپن (1) 1-1 (3) کرواسی؛ شگفتی سامورایی ها به پایان رسید

  بعد از ۱۲۰ دقیقه تلاش زور دو تیم ژاپن و کرواسی بهم نرسید تا بازی به ضربات پنالتی کشیده شود.

 26. سه استان برای قلق گیری طرح کالا برگ الکترونیک

  معاون اقتصادی رییس جمهور با اشاره به اجرای آزمایشی طرح کالابرگ الکترونیکی گفت: طرح کالابرگ به صورت آزمایشی در سه استان در حال اجرا است و اجرای آن در کل کشور بستگی به رفع ایرادات آن دارد.

 27. مدارس ابتدایی این شهرستان فردا غیرحضوری شد

  مدیر آموزش و پرورش دماوند از غیر حضوری شدن مدارس ابتدایی این شهرستان در نوبت صبح روز سه شنبه خبر داد.

 28. فروشگاه هایپرمی نیاوران افتتاح شد

  این فروشگاه سی امین شعبه از مجموعه فروشگاه های زنجیره ای هایپرمی است که از روز پنج شنبه دهم آذرماه ۱۴۰۱ در اطلس مال نیاوران پذیرای شهروندان است.

 29. وقوع ۳۰ سانتی متر فرونشست خاک در کشور!

  مدیرکل آبخیزداری و حفاظت خاک سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری از وقوع ۳۰ سانتی متر فرونشست خاک در سال خبر داد.

 30. ایرانی‌ها در آبان چقدر کارت کشیدند؟

  بررسی تراکنش‌های کارتی از ابتدای سال‌جاری تا پایان آبان ماه نیز حاکی از روند معمول سال‌های گذشته است. هرچند ارزش تراکنش‌های کارتی بسته به شرایط ممکن است دربرخی ماه‌ها نوسان داشته باشد، اما به طور معمول از یک روند صعودی تبعیت می‌کند.

 31. تعیین تکلیف جاماندگان یارانه

  جاماندگان یارانه بالاخره تعیین تکلیف شدند. گویا قرار است به زودی یارانه جدید برای این افراد واریز شود.

 32. رئیس سازمان حسابرسی برکنار شد

  سید احسان خاندوزی طی این احکام «سید اکبر موسوی داور» و «سید مهدی رمضانی» را به ترتیب به عنوان رئیس و عضو هیأت عالی نظارت سازمان حسابرسی به مدت دو سال منصوب کرد.

 33. میوه برای شب یلدا گران می‌شود؟

  هرساله با نزدیک‌شدن به شب یلدا قیمت میوه در بازار افزایش می‌یابد. اما بنا به گفته اسدالله کارگر، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی، امسال کمبودی در بازار میوه در آستانه شب یلدا وجود ندارد و نباید افزایش و نوسان خاصی در قیمت میوه رخ دهد.

 34. کرج صاحب اولین اکو پارک حیات وحش جامع کشور می‌شود

  رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهر شورای کرج گفت: به خط پایان دست درازی در منابع طبیعی، تخریب باغات، نابودی حیات وحش، گونه‌های نادر گیاهی و جانوری رسیده‌ایم.

 35. آخرین مهلت ثبت‌نام آزمون دکتری مشخص شد

  ساعت ۲۴ امشب، آخرین مهلت ثبت‌نام آزمون دکتری ۱۴۰۲ است.

 36. قیمت آپارتمان در مرکز تهران

  بازار خرید وفروش مسکن در منطقه آذربایجان نسبت به مناطق نزدیک و دور این منطقه قیمت های معقول تری دارد و متراژ هر خانه حداکثر ۵۰ میلیون است البته با کمترین قیمت هم می توان در آنجا خانه دار شد.

 37. کنعانی: ایران از موضع ضعف و نیاز مذاکره نمی‌کند

  سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: مقامات آمریکایی به خوبی می‌دانند که ایران زیر فشار و با تهدید نه مذاکره می‌کند و نه امتیاز خواهد داد.

 38. رونق اقتصادی پیام البرز با ورود ۴۰ سرمایه گذار جدید

  مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین‌المللی پیام مستقر در استان البرز از جذب ۴۰ سرمایه گذار جدید در این منطقه طی سال جاری خبر داد.

 39. دیدار سفرای جمهوری اسلامی ایران در اروپا با امیرعبداللهیان

  حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران که در یک دیدار رسمی به دعوت وزیر امور خارجه صربستان به این کشور سفر کرده است، یکشنبه شب با سفرای جمهوری اسلامی ایران در اروپا که به منظور تبادل نظر در بلگراد حضور یافته‌اند دیدار و آخرین تحولات روابط کشورمان و اروپا را مورد گفت وگو و تبادل نظر قرار داد.

 40. مبارزه با مواد مخدر نیازمند احساس مسئولیت و مشارکت تک تک آحاد جامعه و اهتمام ویژه مسئولان است

  جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان سمنان با دستور پیگیری احداث مرکز نگهداری معتادین و راه اندازی مراکز مورد نیاز با حضور دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سمنان و اعضای شورا در سالن اجتماعات شهید محمود اخلاقی فرمانداری سمنان برگزار شد

 41. جدیدترین قیمت مرغ در میادین

  نرخنامه جدید سازمان میادین میوه و تره‌بار نشان می‌دهد قیمت مرغ کامل بسته‌بندی در میادین به ۴۹هزار و ۸۰۰ تومان رسیده که ۱۳هزار و ۲۰۰تومان ارزان‌تر از نرخ مصوب این کالاست.

 42. مردم از کجا ضامن کارمند با فیش کسر از حقوق پیدا کنند؟

  نماینده کاشمر در مجلس شورای اسلامی گفت: بانک‌ها به قوانین مصوب مجلس در حوزه پرداخت وام ازدواج عمل نمی‌کنند و باید به بانک‌ها در حوزه ضمانت بانکی تذکر جدی داده شود.

 43. ۵ اثر منفی زیاده‌روی در مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها

  تاکنون چند بار برای خود یا فرزندتان از داروهای بدون نسخه برای درمان تب، سرماخوردگی یا آنفلوآنزا استفاده کرده‌اید؟ مطالعات نشان می‌دهد که در بسیاری از کشورها مصرف خودسرانه داروهای آنتی بیوتیک افزایش چشمگیر یافته که در یک دوره زمانی می‌تواند به عواقب ناخوشایندی منجر شود.

 44. برگزیدگان جشنواره فیلم رشد معرفی شدند

  مراسم اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان پنجاه و دومین دوره جشنواره فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد، شامگاه یکشنبه سیزدهم آذرماه در مجتمع فرهنگی هنری سینما فلسطین برگزار شد.

 45. صعود مقتدرانه شاگردان ساوتگیت به یک‌چهارم نهایی

  دیدار انگلیس و سنگال در جام جهانی ۲۰۲۲ با پیروزی ۳ بر صفر انگلیس پایان یافت تا انگلیس حریف فرانسه در یک چهارم نهایی شود.

 46. صعود فرانسه در شب تاریخ‌سازی ژیرو

  فرانسه با شکست لهستان راهی مرحله بعدی جام جهانی شد.

 47. «هنر پرسیدن» در ۴ پرسش؛

  چگونه آیندۀ نیمکت تیم ملی را تحلیل کنیم؟

  تیم ملی فوتبال ایران در شرایطی در ششمین‌ حضور خود در ادوار جام جهانی، از دور گروهی رقابت‌ها حذف شد که این عدم نتیجه‌گیری را می‌توان معلول عوامل متعددی از جمله ضعف کادرفنی تیم دانست، هر چند برای اتخاذ تصمیمی درست در قبال آیندۀ نیمکت تیم ملی، ابتدا باید تحلیل دقیقی از عملکرد کارلوس کی‌روش، دستیارانش و سرنوشت نیمکت ایران در حضور آن‌ها و بدون‌ آن‌ها داشت؛ یک رویکردی منطقی در جهت بررسی همه‌جانبه و کامل نتایج تیم ملی و مورد بحث قرار دادن همه عوامل موثر بر ناکامی فوتبال ایران در قطر.

 48. دلالی؛ معضل بزرگ اقتصــاد ایران

  آنچه در مورد ایران باید در نظر گرفت این است که درصد بالایی از کار‌ها زیرزمینی و در حوزه اقتصاد پنهان و خاکستری هستند. به هر حال اینها هم کار هستند و لزوما هم کار کاذب نیستند، بلکه برای مثال چون مالیات نمی‌دهند پنهان می‌مانند. باید به این موضوع هم اشاره کرد که نباید افزایش درآمد‌های خارج از کار را یک معضل اقتصادی دانست، بلکه این خود معلول معضلات اقتصادی است. چرا افرادی که شاغل هستند دنبال کاری دیگر می‌گردند یا با فعالیت‌هایی دیگر نظیر فعالیت در بازار مسکن، بورس، ارز و طلا سعی دارند درآمدی کسب کنند؟ دلیل اصلی این است که یا کار به اندازه کافی وجود ندارد یا حقوق افراد کفاف مخارج‌شان را نمی‌دهد. در ایران علاوه بر فعالیت‌های پنهان اقتصادی، از رونق بازار‌هایی مثل بازار ارز و طلا به عنوان شرایط دلال‌ساز یاد می‌شود.

 49. سیب زمینی صدر نشین شد و صعود کرد

  داده‌های مرکز آمار رشد فزاینده قیمت محصولات کشاورزی را در فصل تابستان ۱۴۰۱ نسبت به مدت مشابه سال گذشته تایید کرد. در این مقطع گیلاس، سیب زمینی و شیر بیشترین رشد را داشتند و در نهایت سیب‌‎زمینی صدرنشین شد. متوسط نرخ این محصول نسبت به فصل مشابه سال قبل ٢٤٩,٣ درصد رشد کرده بود.

 50. برگزاری کمیته رسیدگی به مشکلات تعاونی‌های غیرفعال طالقان

  کمیته رسیدگی به مشکلات تعاونی‌های غیرفعال با حضور فرماندار طالقان، مدیرکل و معاون اداره کار و رفاه اجتماعی استان البرز، رئیس و کارشناس اداره تخصصی شهرستان و مدیران و هیئت عامل تعاونی های غیر فعال و نیمه فعال طالقان در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

صفحه 1 از 487

 1. شرایط دریافت وام ۲۰۰ میلیونی مسکن روستایی چیست؟
 2. نام‌های احتمالی برای توله‌یوزهای پیدا شده در توران
 3. کسور مربوط به حقوق آبان ماه بازنشستگان پرداخت شد
 4. رئیس بانک مرکزی هم «به‌زودی، غزل خداحافظی از دولت» می‌خواند؟
 5. طرح لزوم شناخت دقیق ضعف‌های فرهنگی، تلاش برای یافتن راه‌حل و ترویج گزاره‌های صحیح از سوی رهبری
 6. پوشش بیش از ۵۰ خدمت ستاره‌دار توانبخشی برای معلولان
 7. اگر سود سهام عدالت خود را دریافت نکرده‌اید، بخوانید!
 8. پرداخت حقوق کارکنان دولت در سال آینده بر اساس میزان بهره‌وری صورت می‌گیرد
 9. کشف بیش از ۱.۵ تن مواد مخدر ‌در هرمزگان
 10. معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارشنبه به سمنان سفر می کند
 11. نحوه شرکت در المپیادهای علمی دانش‌آموزی مشخص شد
 12. محمود زند مقدم درگذشت
 13. حجم ذخایر آبی سدهای هرمزگان اعلام شد
 14. سویه‌های کووید هنوز قدرت سرایت‌ دارندر
 15. آیا شکاف دستمزد و معیشت با خوش بینی پر می شود؟
 16. برزیل ۴- کره جنوبی 1؛ پایان کار آسیا در جام جهانی!
 17. سردار و شؤالیه‌بازی‌ای که «استقلال» را به قهقرا می‌برد!
 18. حواشی جام جهانی 2022 چه بود؟
 19. حفظ هویت باغشهری؛ اولویت مدیریت شهری چهار باغ
 20. همۀ آنچه باید از قانون اساسی بدانیم
 21. اختصاص ۳۰ میلیاردی برای استانداردسازی و توسعه ورزشگاه بندرانزلی
 22. جهش قیمت نیم میلیاردی خودروهای وارداتی از ابتدای آبان ماه تا امروز
 23. ژاپن (1) 1-1 (3) کرواسی؛ شگفتی سامورایی ها به پایان رسید
 24. سه استان برای قلق گیری طرح کالا برگ الکترونیک
 25. مدارس ابتدایی این شهرستان فردا غیرحضوری شد
 26. فروشگاه هایپرمی نیاوران افتتاح شد
 27. وقوع ۳۰ سانتی متر فرونشست خاک در کشور!
 28. ایرانی‌ها در آبان چقدر کارت کشیدند؟
 29. تعیین تکلیف جاماندگان یارانه
 30. رئیس سازمان حسابرسی برکنار شد
 31. میوه برای شب یلدا گران می‌شود؟
 32. کرج صاحب اولین اکو پارک حیات وحش جامع کشور می‌شود
 33. آخرین مهلت ثبت‌نام آزمون دکتری مشخص شد
 34. قیمت آپارتمان در مرکز تهران
 35. کنعانی: ایران از موضع ضعف و نیاز مذاکره نمی‌کند
 36. رونق اقتصادی پیام البرز با ورود ۴۰ سرمایه گذار جدید
 37. دیدار سفرای جمهوری اسلامی ایران در اروپا با امیرعبداللهیان
 38. مبارزه با مواد مخدر نیازمند احساس مسئولیت و مشارکت تک تک آحاد جامعه و اهتمام ویژه مسئولان است
 39. جدیدترین قیمت مرغ در میادین
 40. مردم از کجا ضامن کارمند با فیش کسر از حقوق پیدا کنند؟