30451 البرز 1402/06/18 - 16:15

پرداخت 10 هزار میلیارد ریال تسهیلات به تعاونی های استان البرز

10 هزار میلیارد ریال تسهیلات در قالب 4387 فقره پرونده در بخشهای مختلف صنعت، کشاورزی، خدمات و بازرگانی در یکسال اخیر توسط بانک توسعه تعاون به تعاونی های استان البرز پرداخت گردیده است.

به گزارش دیوان نیوز، علی غیاثی مدیر شعب استان ضمن تبریک هفته تعاون به تلاشگران و فعالان بخش تعاون کشور اظهار داشت: بانک توسعه تعاون در راستای عمل به وظیفه ذاتی و ایجادی خود بمنظور توانمندسازی تعاونی ها و تعاونگران استان البرز، طی یکسال اخیر 10 هزار میلیارد ریال تسهیلات در قالب 4387 فقره پرونده تسهیلات، در بخشهای مختلف صنعت، کشاورزی، مسکن، خدمات و بازرگانی پرداخت نموده است.

غیاثی با اشاره به لزوم حمایت جدی و عملی از شرکتهای تعاونی و اقتصاد تعاونی محور گفت: ضرورتهای اقتصادی کشور ایجاب میکند از رشد و توسعه تعاونی ها و اقتصاد تعاونی محور حمایت جدی گردد تا شاهد تحقق سهم 25 درصدی تعاونی ها از اقتصاد کشور باشیم که در این خصوص بانک توسعه تعاون بعنوان بانک حمایتی و تخصصی در زمینه تعاونی ها، با پرداخت انواع تسهیلات و خدمات بانکی پرچمدار حمایت از تعاونی ها در کشور محسوب میشود.

مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان البرز با تاکید بر نقش بسزایی که تعاونی ها در تقویت پایه و اساس اقتصادی کشور و ایجاد تولید و اشتغال پایدار ایفا مینمایند تصریح کرد: بخش تعاون و اقتصاد تعاونی محور، مدل اقتصادی جهان شمول است و اکثر کشورهای پیشرفته با تکیه بر ارتقاء سهم تعاونی ها از تولید ناخالص داخلی خود جزو قدرتهای اقتصادی برتر محسوب میشوند که نیاز است کشورهای در حال توسعه و در مسیر پیشرفت همچون کشور عزیزمان نیز با حمایت همه جانبه و ارائه خدمات حمایتی و تخصصی به این بخش اقتصادی زمینه رشد و توسعه فعالیت آنها را فراهم نموده که این مهم با حمایت جدی از بانک توسعه تعاون در زمینه تامین مالی تعاونی ها و رفع موانع موجود محقق خواهد شد.

وی همچنین لزوم فرهنگ سازی و ایجاد بینش مثبت در سطح جامعه نسبت به تعاونی ها و اقتصاد تعاونی محور را از دیگر مولفه های رشد و توسعه تعاونی ها دانسته و گفت: بابانک توسعه تعاون بدون حمایتهای دولت ها و آحاد افراد جامعه قطعاً با چالشهای بسیاری در زمینه حمایت از تعاونی ها مواجه است که این موضوع بیانگر نیاز به ایجاد بینش فرهنگی مطلوب در زمینه حمایت از تعاونی ها و بانک تخصصی توسعه تعاون در جهت حمایت از توسعه و رشد اقتصاد تعاونی محور میباشد.

غیاثی خدمات ارائه شده توسط بانک توسعه تعاون به تعاونی ها را بسیار گسترده و باارزش توصیف کرد و گفت: بانک توسعه تعاون طبق قانون موظف است 70 درصد تسهیلات خود را به بخش تعاون کشور اختصاص دهد که در این زمینه خوشبختانه آمار و عملکرد بسیار مطلوبی توسط بانک به ثبت رسیده است که نمونه آن پرداخت 10 هزار میلیارد تسهیلات طی یکسال اخیر به تعاونی های استان البرز میباشد.

مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان البرز همچنین با دعوت از شرکتهای تعاونی و فعالین حوزه تعاون استان به ارتقاء سطح همکاریها و تعاملات با بانک افزود: بانک توسعه تعاون به لحاظ رسالت حمایتی و تخصصی که برعهده دارد همواره تعاونی ها را به عنوان شرکای قابل اعتماد لحاظ نموده و از هیچ کوششی در راستای توسعه ظرفیت تولید و اشتغال زایی آنها دریغ ننموده و فارغ از مباحث سوددهی و .... کلیه زیرساختها و منابع مالی خود را در جهت حمایت از اقتصاد تعاونی محور به خدمت گرفته است. 1. مناطق طرح ساماندهی آشفتگی معابر را اجرا کنند
 2. آتش نشان ترویجگر فرهنگ ایمنی و پیشگیری از حوادث و سوانح در جامعه است
 3. پیگیر جذب آتش نشان متخصص هستیم
 4. نهادینه کردن فرهنگ ایمنی دغدغه اصلی شورای شهر است
 5. بهمن بهمن دار درگذشت
 6. تکلیف سامانه یکپارچه خودرو روشن شد
 7. پیشنهاد ایران به عربستان برای لغو روادید
 8. غایب بزرگ ایران در بازی‌های آسیایی
 9. رقابت سانتافه و توسان در کاهش قیمت
 10. نقره به رنگ طلا؛ کسب نخستین مدال تاریخ ژیمناستیک ایران در بازی های آسیایی
 11. زمان اعلام نتایج نهایی کنکور مشخص شد
 12. شکست تیم ملی هندبال ایران مقابل کویت
 13. چه شغلی مناسب تیپ شخصیتی شماست؟
 14. سامانه یکپارچه خودرو حذف شد
 15. قیمت جدید مرغ اعلام شد
 16. خبر مهم سخنگوی شورای نگهبان درباره انتخابات ۱۴۰۲
 17. اعلام شیوه جدید فروش خودرو
 18. اولین علت مرگ در استان بیماری های قلبی عروقی است
 19. پرداخت تسهیلات خودرو و مسکن به خبرنگاران
 20. هفته اول مهر زمان طلایی تزریق واکسن آنفولانزا
 21. راه اندازی نهضت کاهش قیمت تمام شده مسکن
 22. احتمال برگزاری اردوی تیم ملی فوتبال در یک کشور شرق آسیایی
 23. صعود دو پله‌ای کاروان ایران با کسب ۷ مدال رنگارنگ
 24. قالیباف: ایرانیان خارج از کشور باید در مجلس نماینده داشته باشند
 25. امیر غفرانی درگذشت
 26. پیام مهم رهبر انقلاب همزمان با هفته دفاع مقدس
 27. سند کاهش فقر چیست؟
 28. حکم قصاص قاتل شهید عبدالجبار مختوم‌نژاد اجرا شد
 29. پرسش همتی درباره مهم‌ترین سند ۵ سال آینده؛ قابل اجرا است؟
 30. سلیمی جنگید اما نقره گرفت
 31. تصمیم نهایی دولت درباره قیمت بنزین اعلام شد
 32. یوسف صبری ۳۰ ثانیه‌ای طلا گرفت
 33. افشین سلیمی و دشت دومین طلایی کاروان ایران
 34. الهه منصوریان صاحب مدال نقره شد
 35. چرا در ایران ابر تورم رخ نداده است؟
 36. مزایده خودروهای سبک و سنگین وارداتی برگزار می شود
 37. از مصاحبۀ جنجالی بیرو تا خشم کارلتو
 38. خاطرا ت را با دور کُند مرور کن...
 39. گناهکارِ بی‌‌گناه!
 40. همۀ راه‌‌ها از مهارِ تورم می‌‌گذرد!