دوشنبه، 27 فروردین 1403 19:50
32250 البرز 1402/11/28 - 10:35

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان ۴ کمیسیون گردشگری اتاق‌های بازرگانی ایران، البرز، اصفهان و قم

رئیس اتاق بازرگانی البرز در اختتامیه نمایشگاه بین‌المللی گردشگری گفت: در این رویداد و به منظور گسترش تعاملات بین حوزه‌ای تفاهم‌نامه همکاری میان کمیسیون‌های گردشگری ایران، البرز، اصفهان و قم امضاء شد.

به گزارش دیوان نیوز؛ در آخرین روز و اختتامیه هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران، پرهام رضایی رئیس اتاق بازرگانی البرز با همراهی رئیس کمیسیون گردشگری و مدیر روابط‌عمومی اتاق بازرگانی البرز و در حضور مهدی عبدیان رئیس اتاق بازرگانی قزوین از پاویون استان البرز و پاویون نمایشگاهی اتاق‌های بازرگانی کشور بازدید کردند.

در ادامه نیز بازدید مشترکی توسط روسای اتاق بازرگانی البرز، قزوین و آبادان از غرفه‌ نمایشگاهی اتاق بازرگانی ایران و اتاق‌های استانی انجام شد.

در حاشیه این بازدید و به منظور هم‌فکری و گسترش سرمایه‌گذاری‌ها در صنعت گردشگری و پیشیبرد همکاری‌های علمی و پژوهشی و ایجاد ارتباط و تعامل بین‌ حوزه‌ای در این رابطه، تفاهم‌نامه همکاری میان کمیسیون‌های گردشگری اتاق‌های بازرگانی ایران، البرز، اصفهان و قم به امضاء رسید.

در رابطه با امضاء این تفاهم‌نامه، پرهام رضایی رئیس اتاق بازرگانی البرز بیان کرد: با توجه به انعقاد این تفاهم‌نامه و از طرفی ظرفیت‌هایی که کمیسیون‌های گردشگری ایران، البرز، اصفهان و قم به عنوان امضاء کننده آن می‌توانند ایجاد کنند، شاهد فصل مشترک تازه‌ای از اقدامات سازنده در حوزه گردشگری کشور خواهیم بود.

رئیس اتاق بازرگانی البرز تاکید کرد: در برنامه‌ها و سرفصل‌های کمیسیون گردشگری و اقتصاد هنر اتاق البرز در سال ۱۴۰۳ چشم‌اندازهای توسعه‌ای مهمی را در این حوزه مدنظر قرار خواهیم داد.

وی با اشاره به حضور قابل توجه فعالان بخش خصوصی حوزه گردشگری و صنایع‌دستی عضو اتاق بازرگانی البرز در پاویون استانی راه‌اندازی شده توسط اداره‌کل میراث فرهنگی و بخش خصوصی البرز در هفدهمین رویداد بین‌الملی گردشگری تهران گفت: امسال مشارکت کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی البرز در غرفه نمایشگاهی اتاق بازرگانی ایران در این رویداد، نشان از حضور پر رنگ‌تر فعالان بخش خصوصی استان برای درخشش در نمایشگاه‌های مهم بین‌المللی حوزه گردشگری دارد.

وی ادامه داد: بخش قابل توجهی از هنرمندان بخش خصوصی حوزه گردشگری و صنایع‌دستی البرز که در این نمایشگاه حضور دارند، دارای محصولات نشان ملی هستند و در زمینه راه‌اندازی مراکز اقامتی از جمله هتل‌ها و بوم‌گردی‌ها برای البرز افتخارآفرین بوده‌اند.

رئیس اتاق بازرگانی البرز با اشاره به استقبال خوب بازدیدکنندگان از این رویداد بین‌المللی گردشگری پایتخت در سال ۱۴۰۲ گفت: امیدواریم که در سال‌های آینده تدابیری اندیشیده شود تا شاهد حضور هر چه بیشتر مهمانان و بازدیدکنندگان خارجی از این رویداد باشیم؛ زیرا هر نقطه از ایران ظرفیت‌های بی‌نظیری در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی دارد که در جذب گردشگر بسیار موثر است.

در ادامه شهاب علی عرب نائب رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ایران بیان کرد: در این دوره از نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران شاهد شاخص‌ترین حضور اتاق‌ بازرگانی ایران و مشارکت و حمایت اتاق‌های استانی به ویژه البرز و اصفهان بودیم.

وی با اشاره به استقبال خوب مهمانان هفدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران از غرفه‌ اتاق‌های بازرگانی گفت: در این نمایشگاه فرصتی پیش آمد تا تفاهم‌نامه همکاری میان کمیسیون‌ گردشگری اتاق ایران و ۳ کمیسیون گردشگری استانی امضاء شود.

وی با اشاره به گفت‌وگو و مذاکراتی که پیرو همکاری میان کمیسیون گردشگری اتاق ایران با مناطق ویژه بندرانزلی و چابهار در جریان برگزاری هفدهمین رویداد بین‌المللی گردشگری کشور انجام شد، گفت: در قالب این مشارکت‌ها قرار است اقدامات مناسبی در راستای توسعه گردشگری در نقاط مختلف کشور و حل مشکلات فعالان بخش خصوصی در این عرصه انجام شود.

نائب رئیس کمیسیون گردشگری اتاق ایران با توجه به گستره فعالیت این مجموعه در راستای تقویت حضور موفق بخش خصوصی کشور در نمایشگاه‌های ملی و بین‌المللی خارج از کشور بیان کرد: در سطح استانی نیز اتاق‌های بازرگانی به نمایندگی از اتاق ایران می‌توانند ابزارهای مناسب برای معرفی و هم‌پوشانی رویدادهای گردشگری و صنایع‌دستی دیگر نقاط کشور را هم فراهم کنند.

اسدالله کردزنگنه رئیس اتاق بازرگانی آبادان نیز در این بازدید عنوان کرد: هدف از حضور در چنین رویدادهایی معرفی ظرفیت‌های گردشگری کشور در سطح منطقه و فراتر از آن است که در این رابطه اتاق‌های بازرگانی ایران و استان‌ها نقش مهمی داشته‌اند. 1. تانژانت زاويۀ تغييرات قلعه‌نویی صفر است / فرصت‌سوزی یکسالۀ تیم‌ملی!
 2. واحد سوم گازی نیروگاه ‌گهران به شبکه برق کشور متصل شد
 3. مدیریت تغییر اقلیم و گسترش اقتصاد سبز، راهبرد اصلی دولت
 4. بیش از ۵۷ هزار بازدید از شروع طرح سلامت نوروزی انجام شد
 5. دستگاه‌های امدادی البرز در آماده‌باش
 6. تعریف بسته‌های سرمایه‌گذاری در مدیریت شهری کرج
 7. ارائه ۲۸ هزار خدمت امدادی توسط هلال احمر البرز
 8. کاهش ۶۷ درصدی شعب نامتعارف
 9. نظامی‌گرایی اقتصادهای اروپایی
 10. وزیر دفاع پاکستان برای طالبان افغانستان خط و نشان کشید
 11. کلیت مجلس دوازدهم انقلابی است
 12. کاهش رکود تورمی مسکن با اقدامات دولت سیزدهم
 13. کاهش ۱۰۰ درصدی تصادفات درون شهری در البرز
 14. روبینیو 9 سال به زندان خواهد رفت!
 15. وار تا 20 روز آتی به ایران می‌آید
 16. آب، منبع استراتژیک کلیدی تهدیدات امنیت جهانی
 17. افزایش ۲ برابری کارت آزاد جایگاه‌های سوخت در نوروز
 18. شناگر اصفهانی رکورد ملی خود را جابه‌جا کرد
 19. برگزاری اولین گردهمایی مشترک رؤسای هیئت‌ها، انجمن‌های ورزشی و  مسئولان کمیته‌های پارکور کشور
 20. درهای نمایشگاه رسانه های ایران باز شد
 21. افزایش دو و نیم برابری بودجه فرهنگی شهرداری کرج
 22. آیین تحلیف اعضای هیئت منصفه مطبوعات البرز برگزار شد
 23. گرم‌ترین آذر ۳۳ سال اخیر کشور ثبت شد
 24. خواص بسترساز مشارکت حداکثری در انتخابات شوند
 25.  روایت تکراری اختلاف و التهاب
 26. یک هشتم لیگ قهرمانان آسیا؛مشابه ولی متفاوت
 27. نقش «اقتصاد مقاومتی» در عبور از تنگنای تحریم
 28. ابراز شادی و خوشحالی بعد از پیروزی، جُرم محسوب می‌شود ؟!
 29. به بهانه آغاز دوباره مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران
 30. زمین چمن مصنوعی روستای خورچان افتتاح شد
 31. «حمل و نقل» پیش شرط بهبود وضعیت صادرات و واردات در کشور
 32. تاج منتسب به سپاه است؟
 33. توافق با عراق برای تامین ۵۰ میلیون متر مکعبی گاز در روز
 34. بیست و یکمین جشنواره تولید ملی - افتخار ملی با حضور مقامات کشور
 35. افزایش قیمت خودسرانه قالیشویی و خشکشویی ممنوع است
 36. سهمیه جدید وام ۲۰۰ میلیون تومانی ودیعه مسکن ابلاغ شد
 37. ۵۰۰ میلیون مسدوی خودروهای وارداتی آزاد شد
 38. انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان ۴ کمیسیون گردشگری اتاق‌های بازرگانی ایران، البرز، اصفهان و قم
 39. زمان واریز عیدی کارمندان اعلام شد
 40. زمان واریز اعتبار تشویقی کالابرگ به حساب‌ها