دوشنبه، 27 فروردین 1403 19:26
32262 ورزشی 1402/11/28 - 22:13

یک هشتم لیگ قهرمانان آسیا؛مشابه ولی متفاوت

تیم‌های فوتبال سپاهان ایران و الهلال عربستان در مرحله یک هشتم لیگ قهرمانان آسیا به مصاف یکدیگر رفتند که در پایان تیم ۱۰ نفره سپاهان در دقایق پایانی تن به شکست ۳ بر ۱ داد.

به گزارش دیوان نیوز؛ سپاهان  با ترکیب پیام نیازمند، میلاد زکی‌پور، محمد دانشگر، رامین رضائیان، سیاوش یزدانی، برایان دابو، فرشاد احمدزاده (ازدقیقه ۷۰ رضا اسدی)، (در دقیقه ۸۰ امید نورافکن ) محمد قربانی، رضا شکاری (دقیقه ۶۰ علی اصغر اعرابی) شهریارمغانلو ( از دقیقه۷۰ عیسی عباس ) و با سرمربیگری ژوزه مورایس در برابر تیم الهلال عربستان که با ترکیب یاسین بونو، السعودعبدالحمید، حسن التمبکتی، علی البلبهی، یاسر الشحرانی ( از دقیقه ۷۱ محمد البورایک)، محمد کاتو ( از دقیقه ۷۱  عبداله الحمدان) میلینکوویچ ساویچ، روبن نوس، الدوساری، مالکوم و الکساندر میتروویچ ؛ توسط جورج حسوس پرتقالی هدایت می شد صف‌آرایی کرده بود.

 داور: احمد الالی، کمک داور اول عبدُلهادی الانزی کمک داور دوم احمد عباس ، داورچهارم عمار اشکانی همگی از کشور کویت.

گل‌ها: دقیقه ۳۷ رامین رضائیان برای سپاهان.

دقیقه ۵۷ مالکوم  دقیقه ۳+۹۰ الکساندر میتروویچ، دقیقه ۵ + ۹۰ عبداله الحمدان برای الهلال عربستان.

در چارچوب رقابت‌های یک هشتم نهائی لیگ قهرمانان آسیا، دو تیم سپاهان ایران و الهلال عربستان از ساعت 30/19پنجشنبه ۲۶ بهمن ماه ۱۴۰۲ در  ورزشگاه ۷۵ هزار نفری نقش‌جهان به مصاف یکدیگر رفتند.

سپاهانی‌ها که از سوی نزدیک به ۶۰ هزار هوادار وعلاقه‌مند به فوتبال حمایت می‌شدند در نیمه نخست با ارائه یک بازی تاکتیکی و حساب شده‌ و دفاع من تو من،  از ضد حملات حریف قدرتمند سود بُردند و در یک موقعیت استثنایی توسط رامین رضائیان دروازه الهلال را گشودند تا نیمه اول را با برتری به رختکن بروند. اما نیمه دوم را شاگردان حسوس توپ و میدان را در اختیار گرفتند و فشار زیادی را روی دروازه سپاهان داشتند که با واکنش‌های دیدنی پیام نیازمند دفع می‌شد ولی با  اخراج محمد دانشگر که مهره کارسازی بود،  تیم ۱۰ نفره سپاهان دچار نوعی مشکل روحی روانی؛ بازی را دنبال کرد و ۳ بار دروازه‌اش گشوده شد تا این دیدار با نتیجه ۳ بر یک به سود الهلال به پایان برسد.

بزرگترین مشکل سپاهان علاوه بَر بی‌دقتی مهاجمان در استفاده از موقعیت‌های طلایی بود که فرصت‌سوزی کردند و ضعف دفاعی که دچار آشفتگی شده و فرصت گلزنی به مهاجمان الهلال دادند تا مکمل این باخت سپاهان گردد.

البته تیم سپاهان هم با تمام مهره‌هایش در برابر تیم جنگنده و دونده الهلال با دو چهره متفاوت ظاهر شد! گاهی با حرکات ماهرانه رامین رضاییان که پا به توپ وارد محوطه جریمه حریف شد و با شوتی سرکش تنها گل سپاهان را به ثبت رساند و با ارسال‌های عمقی این بازیکن خوش تکنیک که یکپارچه حمله بود؛ بارها در محوطه جریمه الهلال مهاجمان سپاهان را در موقعیت‌های استثنایی برای گلزنی قرار داد که ضربات نهایی بی‌دقت و با بد اقبالی در چارچوب نبود و در بَرخی  مواقع نیز مدافعان پُرتعداد الهلال مانع از گلزنی طلایی‌ پوشان ایران می‌شدند. یا اینکه در برابر بازیکنان دونده و سرعتی جا می‌ماندند و اجازه رسیدن توب به محوطه جریمه می‌دادند.

البته پیش از بازی گفته  شده بود که تیم الهلال در غیاب ۳ بازیکن کلیدی و کارساز خود به اصفهان سفر کرده است! با این حال باید اذعان کنیم که در نیمه دوم ابتکار عمل وتوپ و میدان بیشتر در اختیار الهلالی‌ها بود که در پایان وقت قانونی و در شرایطی که بازی می‌رفت با نتیجه یک بر یک به اتمام برسد؛ در فاصله دو دقیقه از وقت اضافی به دو گل دست پیدا کردند که مؤید این حقیقت  است که مدافعان سپاهان در لحظات پایانی دچار سردرگمی شده بودند و اجازه سر زنی به میلینکوویچ ساویچ دادند که به خارج فرستاد اما ضربه سر الکساندر میتروویچ در دقیقه ۳+۹۰ درون دروازه سپاهان جای گرفت  که در واقع آب سردی بود که در هوای سرد و بارانی ورزشگاه نقش‌جهان بَرسر ژوزه مورایس و تماشاگران مشتاق و متعصب سپاهان ریخته شد! متعاقب آن فرصت گلزنی به عبداله الحمدان یار تیز پای الهلال داده شد که با پیام نیازمند تک به تک گردید و گل سوم الهلال را به ثمر رساند! تا آه از نهاد کادر مربیگری و قریب به ۶۰ هزار تماشاگر این بازی پُر برخورد بَرآید! دو کارت زرد ابتدا در دقیقه ۲۹ برای محمد کریمی و دقیقه ۸۶ برای رضائیان و یک کارت قرمز برای محمد دانشگر و اخراج این بازیکن تأثیرگذار در دقیقه ۷۶ نیز ‌باعث تضعیف روحیه شاگردان مورایس شد تا این بازی  با حساب ۳ بَر یک به سود تیم الهلال عربستان به پایان برسد. از تیم الهلال تنها مالکوم با کارت زرد جریمه شد.

در پایان این مسابقه ژوزه مورایس سرمربی تیم سپاهان در نشست خبری اظهار داشت: به رفتار بازیکنانم افتخار می‌کنم و به بازی بعدی فکر می‌کنم.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان گفت: ما مقابل یک تیم خوب بازی داشتیم؛ با یک بازیکن کمتر بازی کردیم و در زمین زجر کشیدیم؛ تا زمانی که ۱۱ در مقابل ۱۱ بودیم، عملکرد خوبی داشتیم اما روی اشتباهات کوچک و جزئی گل خوردیم؛ در کل به رفتار بازیکنانم افتخار می‌کنم و به فکر بازی بعدی هستم.

به نقل از روابط عمومی باشگاه فولاد مبارکه سپاهان ژوزه مورایس سرمربی تیم فوتبال سپاهان در نشست خبری پس از دیدار با الهلال عربستان اظهار کرد: من معمولاً به همه سؤالات جواب می‌دهم ولی دوست دارم  فقط در مورد دیدار امشب سؤال کنید.

وی ادامه داد: در تیم ما ضعف وجود دارد و اولین ضعف مربوط به خط دفاعی و کارت قرمزی بود که گرفتیم، ضعف دیگری در خط دفاع نمی‌بینم؛ گلی که دریافت کردیم به دلیل اشتباه در سازماندهی دفاعی بود و کاری به خط دفاعی نداشت، گل دومی که دریافت کردیم خیلی تعجب برانگیز بود.

مورایس تصریح کرد: تکل زدن یک تصمیم لحظه‌ای است، برخی تکل‌ها کارت دارد، تکل دانشگر زیاد سنگین نبود ولی کارت قرمز داشت و بهانه را به داور داد تا به بازیکن ما کارت قرمز بدهد.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان خاطرنشان کرد: مقابل یک تیم خوب بازی داشتیم، با یک بازیکن کم‌تر مسلماً تیم با برخی از چالش‌ها رو به رو می‌شود، باید حفظ توپ می‌کردیم؛ جنگیدیم ولی سازماندهی را از دست دادیم، متأسفانه تصمیم درستی نگرفتیم؛ زمانی که ۱۱ نفره بودیم، عملکرد خوبی داشتیم، با یک بازیکن کم‌تر مقابل بهترین تیم آسیا بازی کردیم، به رفتار بازیکنان افتخار می‌کنم، بازی تمام شده و اشتباهات کوچک در جزئیات داشتیم.

وی خاطرنشان کرد: بعضی از جزئیاتی که من با بازیکنان درباره آن صحبت می‌کنم، می‌توان گفت آن‌ها به اندازه کافی تجربه داشتند که توانستند در این بازی، از اشتباهات ما استفاده کنند.

مورایس همچنین بیان داشت: همانطور که می‌دانید در این مرحله گل خارج از خانه حساب نیست و مثل قبل به حساب نمی‌آید و شما می‌توانید ببینید که بازی به یک باره عوض شد؛ بهترین بازیکن زمین از تیم ما بود و در لحظات آخر ناظر بازی، بهترین بازیکن زمین را عوض کرد و شماره ۱۴ الهلال را انتخاب نمود.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان یادآور شد: حیف شد و می‌شود گفت اگر آن کارت قرمز نبود که شانس ما را کمتر کرد، بلکه ما موقعیت‌های زیادی داشتیم که از آنها استفاده نکردیم، حتی قبل از گل اولی که خوردیم می‌توانستیم یک گل دیگر بزنیم؛ هیچ چیز تمام نشده و اگر نتیجه ۲-۱ یا ۱-۱ بود، فرق می‌کرد اما اکنون ۳-۱ تمام شده است.

وی ادامه داد: نمی‌توانیم حدس بزنیم چه اتفاقاتی در زمین رخ می‌دهد؛ در تیم ما ۴ بازیکن ملی‌پوش نیمکت‌نشین بودند؛ در سمت مخالف، دو مدافع وسط ملی‌پوش بازی می‌کردند؛ دو مدافع کنار ملی‌پوش، یک وینگر ملی‌پوش در تیم ملی عربستان بازی می‌کردند؛ همچنین در خط هافبک نیز بازیکنان ملی‌پوش دیگری بازی می‌کردند همچون ساویچ ۱۱ ملی‌پوشی که بازی می‌کردند مقابل ما بودند و الهلال یک تیم بسیار خوب به شمار می‌رود.

مورایس در مورد داوری گفت: درباره داور زیاد نمی‌خواهم صحبت کنم اما دانشگر قصدی درباره خطا نداشت و در لحظه آخر می‌خواست، پای خود را جمع کند، نمی‌گویم کارت قرمز اشتباه بود اما دانشگر برای مصدوم‌ کردن بازیکن نرفت، نمی‌خواهم‌ راجع به قدرت‌ها صحبت کنم زیرا هنوز اعتقاد دارم فوتبال عادلانه است.

نویسنده: اصغر قلندری 1. تانژانت زاويۀ تغييرات قلعه‌نویی صفر است / فرصت‌سوزی یکسالۀ تیم‌ملی!
 2. واحد سوم گازی نیروگاه ‌گهران به شبکه برق کشور متصل شد
 3. مدیریت تغییر اقلیم و گسترش اقتصاد سبز، راهبرد اصلی دولت
 4. بیش از ۵۷ هزار بازدید از شروع طرح سلامت نوروزی انجام شد
 5. دستگاه‌های امدادی البرز در آماده‌باش
 6. تعریف بسته‌های سرمایه‌گذاری در مدیریت شهری کرج
 7. ارائه ۲۸ هزار خدمت امدادی توسط هلال احمر البرز
 8. کاهش ۶۷ درصدی شعب نامتعارف
 9. نظامی‌گرایی اقتصادهای اروپایی
 10. وزیر دفاع پاکستان برای طالبان افغانستان خط و نشان کشید
 11. کلیت مجلس دوازدهم انقلابی است
 12. کاهش رکود تورمی مسکن با اقدامات دولت سیزدهم
 13. کاهش ۱۰۰ درصدی تصادفات درون شهری در البرز
 14. روبینیو 9 سال به زندان خواهد رفت!
 15. وار تا 20 روز آتی به ایران می‌آید
 16. آب، منبع استراتژیک کلیدی تهدیدات امنیت جهانی
 17. افزایش ۲ برابری کارت آزاد جایگاه‌های سوخت در نوروز
 18. شناگر اصفهانی رکورد ملی خود را جابه‌جا کرد
 19. برگزاری اولین گردهمایی مشترک رؤسای هیئت‌ها، انجمن‌های ورزشی و  مسئولان کمیته‌های پارکور کشور
 20. درهای نمایشگاه رسانه های ایران باز شد
 21. افزایش دو و نیم برابری بودجه فرهنگی شهرداری کرج
 22. آیین تحلیف اعضای هیئت منصفه مطبوعات البرز برگزار شد
 23. گرم‌ترین آذر ۳۳ سال اخیر کشور ثبت شد
 24. خواص بسترساز مشارکت حداکثری در انتخابات شوند
 25.  روایت تکراری اختلاف و التهاب
 26. یک هشتم لیگ قهرمانان آسیا؛مشابه ولی متفاوت
 27. نقش «اقتصاد مقاومتی» در عبور از تنگنای تحریم
 28. ابراز شادی و خوشحالی بعد از پیروزی، جُرم محسوب می‌شود ؟!
 29. به بهانه آغاز دوباره مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران
 30. زمین چمن مصنوعی روستای خورچان افتتاح شد
 31. «حمل و نقل» پیش شرط بهبود وضعیت صادرات و واردات در کشور
 32. تاج منتسب به سپاه است؟
 33. توافق با عراق برای تامین ۵۰ میلیون متر مکعبی گاز در روز
 34. بیست و یکمین جشنواره تولید ملی - افتخار ملی با حضور مقامات کشور
 35. افزایش قیمت خودسرانه قالیشویی و خشکشویی ممنوع است
 36. سهمیه جدید وام ۲۰۰ میلیون تومانی ودیعه مسکن ابلاغ شد
 37. ۵۰۰ میلیون مسدوی خودروهای وارداتی آزاد شد
 38. انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان ۴ کمیسیون گردشگری اتاق‌های بازرگانی ایران، البرز، اصفهان و قم
 39. زمان واریز عیدی کارمندان اعلام شد
 40. زمان واریز اعتبار تشویقی کالابرگ به حساب‌ها