چهارشنبه، 23 خرداد 1403 21:56
32613 سیاسی 1403/02/27 - 11:30

رئیسی در مصلی ساری:

قدم بعدیِ آزادسازی سواحل، رهاسازی سواحل نیست؛ بلکه آبادسازی است

سید ابراهیم رئیسی گفت: شهدا پیش از شهادت به کرامت رسیدند و آماده شدند برای رفع نیاز کشور از جان مایه بگذارند.

به گزارش دیوان نیوز، سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور امروز ۲۷ اردیبهشت در دومین سفر استانی خود به مازندران در مصلی ساری در جمع مردم مازندران، اظهار کرد: در این پایگاه مقدس مصلی آخرین بار شب لیله‌القدر بود حاضر شدم.

وی افزود: ابتدای سخن از مردمی که در میدان و مصلی و خیابان‌ها از دولت خدمتگزار استقبال کردند تشکر می‌کنم، من این حضور بامعنای شما عزیزان در خیابانها، در این مسیری که می‌آمدم، ابراز محبت‌ها را نسبت به رهبری می‌دانم و ولایت؛ و الا بنده یک طلبه خدمتگزار هستم و سرباز رهبری و ولایت. باید عرض کنم در دهه کرامت قرار داریم و دعوت شدیم که با کرامت زندگی کنیم، راه کسب کرامت کریم، اکرم و ...است، افزود: همچنان که شهدای ما این‌گونه بودند و افتخار کشور و امت اسلامی بودند، به ما آموختند که باید در خدمت خداوند زندگی کنیم.

رئیس جمهور ادامه داد: کرامت در وجود تمامی انسان‌ها است، اما سخن از کرامت اکتسابی است که در پرتو ارتباط با وحی، خداوند، اولیاالله، خدمت به مردم است.

وی با بیان اینکه آن‌چنان که بزرگان دین به ما آموختند در طریق خودسازی و جامعه‌سازی قرآنی باید حرکت کنیم، خاطرنشان کرد: از شهدا و بزرگان الهام بگیریم که هم خود و هم جامعه را بسازیم.

رئیسی یادآور شد: شهدا پیش از شهادت به کرامت رسیدند و آماده شدند برای رفع نیاز کشور از جان مایه بگذارند.

وی در ادامه با اشاره به ذخایر مادی و معنوی بی‌شمار کشور، مازندران را قطب کشاورزی، صنعت، گردشگری، اقتصاد دریا و پیشتاز در اقتصاد دانش‌بنیان توصیف و تصریح کرد: در دور اول سفرها برای نیازهای استان که شناسایی شده بود، تصمیمات خوبی اتخاذ و بر اساس آنها اقدامات خوبی انجام شده که باید از همه دست‌اندرکاران اجرای این تصمیمات قدردانی کنم.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: در مسیر ایجاد اشتغال،  ۳۹۵ واحد راکد تولیدی و صنعتی به چرخه تولید بازگشته  که موجب افزایش اشتغال شده است. در زمینه صنعت و تولید،‌ گام‌های خوبی برداشته شده است. همچنین در زمینه آزادسازی سواحل، قدم‌های خوبی با اجماع همه دستگاه‌ها برداشتیم. به یاد داشته باشیم؛ قدم بعدیِ آزادسازی سواحل، رهاسازی سواحل نیست؛ بلکه آبادسازی است تا همه مردم بتوانند در فضایی آرام از آن استفاده کنند.

وی افزود: مسکن و اشتغالِ استان در کنار هم در اولویت دولت هستند. آخرین گزارشات نشان می‌دهد ساخت ۸۳۰۰ واحد مسکونی در استان در دست اقدام است.

رئیسی تاکید کرد: باید با قاطعیت جلوی افرادی که می‌خواهند منابع ملی و جنگل‌ها را غارت کنند ایستاد و دست زیاده‌خواهان را قطع کرد. همانطور که اجازه نمی‌دهیم به کشور کوچک‌ترین تعدی و تجاوزی صورت بگیرد، در مقابل غارت ثروت‌های کشور توسط زیاده‌خواهان و زمین‌خواران می‌ایستیم.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: امروز کشور تجربه یک عملیات بزرگ و اجماع‌ساز را دارد، عملیاتی به نام وعده صادق که با هماهنگی همه بخش‌ها انجام شد. این عملیات نشان داد که در هر بخشی که اجماع،‌ همکاری و هماهنگی همه نیروها وجود داشته باشد، کارهای بزرگی انجام می‌شود. امروز در کشور اجماع وجود دارد، اجماعِ مبارزه با فساد. پیام این اراده بسیار امیدوارکننده برای مردم و بسیار تهدیدکننده برای مفسدین است.

رئیس جمهور همچنین گفت: این استان زمینه تولید مواد غذایی را دارد؛ برنج و مواد لبنی تولیدشده در استان مازندران زمینه بسیار خوبی برای اشتغال است. سیاست دولت،‌ استفاده از تولیدات داخلی است، در همین راستا کالایی که تولید داخل نتواند آن را تامین کند، باید وارد شود،‌ آن هم به نحوی که به تولید داخلی ضربه وارد نشود. استفاده از تولید داخل برای ما در اولویت است؛ وظیفه دولت در سال ۱۴۰۳ فراهم‌کردن زمینه مشارکت مردم است.

رئیسی درباره نقش زنان در رشد اقتصاد کشور گفت: امروز در بین زنان و دختران ما نیروهای با استعدادی حضور دارند. بانوان ما در عرصه‌های علمی،‌ ورزشی و مسائل اجتماعی می‌درخشند و نقش دارند؛ امروز باید زمینه برای فعالیت‌های آن‌ها برای رشد اقتصاد کشور مورد توجه قرار بگیرد.

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به برگزاری جلسات پیگیری و حل مسائل و موضوعات ویژه در سفرهای استانی افزود: ما در دولت مردمی معتقدیم هیچ مشکل و مسئله‌ای در کشور وجود ندارد که راه‌حل نداشته باشد، اگر دیروز کسانی بودند که حل مسائل را به خارج از مرزها گره می‌زدند و می‌گفتند مشکلات فقط به دست بیگانگان حل می‌شود، ما به تاسی و تبعیت از رهبری معظم انقلاب می‌گوییم حل مسائل کشور به دست مردان و زنان توانای همین کشور رقم خواهد خورد چرا که بیگانگان گرهی از مشکلات هیچ کشور و ملتی باز نکرده‌اند.

رئیسی تاکید کرد: بدانید بنده طلبه خدمتگزار، شأن خود را فقط نوکری و خدمتگزاری برای مردم ولایت و این کشور می‌دانم و در هیچ جایگاهی و هیچ کوی و برزنی جز به آنچه که مورد رضای خدا و منافع ملت باشد فکر نمی‌کنم.

رئیس جمهور در پایان همچنین بر عزم و اراده دولت برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام استان تاکید و از مدیران استان خواست اجرای مصوبات سفر را به صورت جهادی و با تلاش مضاعف پیگیری نمایند.

رئیس جمهور روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری - ۲۷ و ۲۸ اردیبهشت - همراه با تعدادی از اعضای هیات دولت برای دومین بار در قالب سفر استانی مهمان مازندرانی‌ها است.

بهره‌برداری از طرح‌های جدید نهضت ملی مسکن، چندین طرح درمانی، بازدید از سد گلورد، طرح تکمیل آبرسانی به شهر ساری، پارک جنگلی ۵۰۰ هکتاری ساری و چند طرح عمرانی دیگر و همچنین حضور در نشست شورای اداری، دیدار با علما، نخبگان و خانواده شهدا و مردم استان بخشی از برنامه‌های دور دوم سفر استانی رئیس‌ دولت سیزدهم در مازندران است.

سفر نخست رئیسی همراه با تعدادی از وزرا و اعضای هیات دولت سیزدهم به مازندران ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ انجام شد که افزون بر دیدار با اقشار مختلف مردم و بازدید از برخی طرح‌های زیرساختی، بهره‌برداری از چندین طرح عمرانی و تعیین تکلیف تعدادی از پروژه‌های نیمه‌کاره و بر زمین مانده، نتیجه آن در نظر گرفتن ۱۷۶ مصوبه برای اجرای طرح‌های مختلف با مجموع اعتبار مصوب بیش از ۱۷۷ هزار و ۸۹۸ میلیارد ریال بود.

از پایان سال ۱۴۰۰ تاکنون افزون بر ۱۲۶ هزار و ۴۱۵ میلیارد ریال اعتبار به طرح‌های مصوب سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران اختصاص یافت که معادل ۷۱ درصد کل اعتبار در نظر گرفته شده برای این طرح‌ها است.

به استناد آمارهای اعلام شده توسط دستگاه‌های اجرایی و استانداری مازندران، از مجموع ۱۷۶ مصوبه سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران ۷۸ مصوبه به طور کامل محقق شده، در ۸۹ مصوبه فرآیند اجرایی طی می‌شود و عملیات اجرایی با پیشرفت فیزیکی طبق برنامه در حال انجام است و اجرای ۹ مصوبه نیز در حال پیگیری است. 1. واحد تولید کامیون تریلر با حضور وزیر صمت در اشتهارد به بهره‌برداری رسید
 2. آزادسازی ۱۶ هکتار اراضی کشاورزی در ساوجبلاغ
 3. ترافیک در آزادراه های البرز سنگین است
 4. ۳ باشگاه در خطر حذف از لیگ برتر فوتبال
 5. متروی تهران پیشرو در جهان / توسعه روند خودکفایی در عین ارزانی
 6. برپایی جشن کیلومتری غدیر در سراسر ایران و پنج کشور جهان
 7. شهادت یکی از فرماندهان حزب الله لبنان
 8. ۳ زائر ایرانی از ابتدای حج فوت شده‌اند
 9. به ناکارآمدی،جولان مدیران متخلف و چهره های پنهان اجازه تخطی یا تداخل نخواهیم داد/اعتبار و آبروی خودم را خرج احدی نخواهم کرد
 10. صاعقه، ساختمان شهرداری هشتگرد را به آتش کشید!
 11. پویش نذر قربانی در استان البرز آغاز شد
 12. شعب ویژه رسیدگی به پرونده اتباع غیرمجاز در البرز تشکیل می شود
 13. اختصاص ۳۰ جایگاه عرضه بهداشتی دام ویژه عید سعید قربان در البرز
 14. اهدای عضو کارگر محمد شهری جان سه بیمار را نجات داد
 15. افزایش تجهیزات جدید نیروی دریایی سپاه تا پایان سال
 16. آمریکا مهاجران غیرقانونی از روسیه را مستقیم اخراج می‌کند
 17. شرکت هواپیمایی اوکراین مقصر سقوط هواپیما در ایران شناخته شد
 18. سارق گوشواره‌های کودکان در شرق تهران بازداشت شد
 19. واکنش ایران به بیانیه سران آمریکا و فرانسه
 20. برنامه دومین روز تبلیغات رادیوتلویزیونی نامزد‌های ریاست‌جمهوری
 21. ایران - ازبکستان؛ تقابلی برای صدرنشینی
 22. شورای حکام تصمیم سیاسی گرفت/ قرار نیست مکانیسم ماشه فعال شود
 23. قطعنامه آتش‌بس پیشنهادی آمریکا با استقبال حماس تصویب شد
 24. اولتیماتوم به شرکت‌های تجهیزات پزشکی که ارز ترجیحی گرفته‌اند
 25. حمله پهپادی به پایگاه نظامی آمریکا در التنف سوریه
 26. محسنی اژه‌ای به دعوت رئیس شورای عالی قضایی قطر، عازم این کشور می‌شود
 27. سازمان‌های بین‌المللی شریک نسل کشی آمریکایی‌ها و رژیم صهیونسیتی در غزه هستند
 28. شکسته شدن درختان براثر وزش شدید باد در البرز
 29. استقلال نایب قهرمانی شایسته
 30. مهلت یک ماهه شهردار فردیس به مدیران؛ با مدیران ضعیف خداحافظی می شود
 31. آمریکا و انگلیس در جنایات «اردوگاه النصیره» نقش داشتند
 32. موقعیت آچمز اسرائیل؛ استعفا و فروپاشی از درون
 33. طرح ساخت آبراه از دریای خزر به خلیج فارس به کجا رسید؟
 34. تشکیل ۱۸ پرونده کلاهبرداری در خصوص بازیِ همستر
 35. زمان بندی تبلیغاتی ۶ نامزد مشخص شد / اولین مناظره؛ ۲۸ خرداد / ساعت مناظره‌ها؛ ۱۶ تا ۲۱
 36. تعرفه‌های رای چاپ شده؛ از ۲۵ خرداد به استان‌ها ارسال می‌شود
 37. ممنوعیت فروش سیگار به افراد زیر ۱۸ سال
 38. روزانه ۲۳۰۰ سال عمر مردم در ترافیک تهران تلف می‌شود
 39. ۱۰۰ فضای ورزشی برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان البرز آماده شد
 40. تصادف در کرج منجر به فوت ۲ نفر شد