33044 فرهنگی 1403/03/23 - 00:08

سخنگوی ستاد مردمی برگزاری مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر خبر داد:

برپایی جشن کیلومتری غدیر در سراسر ایران و پنج کشور جهان

زارع با بیان اینکه در جشن ده کیلومتری غدیر سال گذشته ۴ میلیون نفر شرکت کردند، گفت: نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که امسال رشد ۲۵ تا ۳۰ درصد خواهیم داشت. همچنین سیاست ما با پیگیری افراد، تکثیر این جشن در عرصه بین‌المللی است. امسال در پنج کشور جهان مهمانی کیلومتری خواهیم داشت.

به گزارش دیوان نیوز، ساسان زارع "سخنگوی ستاد مردمی برگزاری مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر -امروز سه شنبه (۲۲ خرداد ماه)در نشست تشریح برنامه‌های این مهمانی بزرگ با بیان اینکه در جشن غدیر تهران، سال گذشته ۵۴ هزار نفر خادم موکب داشتیم اظهار کرد: این تعداد از جمعیت برخی شهرستان‌های کشور بیشتر است که نشان از عظمت این کار دارد. ۴۳۳ هزار نفر از مردم سال قبل بانی این مهمانی بودند و میزبان مردم شدند.

وی افزود: در سال گذشته اهدای ۱۰۰ هزار اسباب‌بازی از سوی کودکان به پویش هدیه اسباب‌بازی را داشتیم. بچه‌ها در کنار استفاده از این جشن، از یک اسباب بازی خود گذشته و به کودکان نیازمند کمک کردند.

زارع با اشاره به سیاست‌های مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر در سال ۱۴۰۳ گفت: سال قبل بدون برنامه‌ریزی قبلی برخی از استان‌ها و شهرستان‌ها با الهام از تهران، مهمانی کیلومتری برگزار کردند. سال قبل در ۱۲۰ شهرستان این برنامه برگزار شد. امسال تجربه برگزاری سازماندهی شده به استان‌ها منتقل شد و سیاست ما تکثیر این مهمانی به شهرستان‌ها و استان‌های دیگر است.

سخنگوی ستاد مردمی برگزاری مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر گفت: سیاست ما با پیگیری افراد، تکثیر این جشن در عرصه بین‌المللی است. امسال در پنج کشور جهان مهمانی کیلومتری خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه تمرکز ویژه‌ای بر محتوا داریم گفت: این جشن توجه ویژه‌ای به انتقال محتوا براساس موضوع غدیر باید داشته باشد. امسال کمیته محتوایی تشکیل شد تا نسبت به قبل از لحاظ محتوا رشد داشته باشیم. سال قبل ۳۰۰ غرفه محتوایی مستقر بود.

زارع گفت: سیاست بعدی ما استفاده بیشتر از کمک‌های مردمی است. سیاست بعدی ما توجه به خلاقیت و نوآوری است. توقع مردم این است که نسبت به دو سال گذشته این جشن تنوع و تغییر داشته باشد.

وی افزود: از امروز دعوت ما برای مشارکت موکب‌های مردمی را داریم اما تاکنون با استقبال بسیار بالایی مواجهه شده‌ایم و رشد ۳۰ درصدی داریم. سال قبل ۱۳۰۰ موکب مردمی، ۱۶۰۰ غرفه برپا کردند. اما امسال تاکنون ۲۲۰۰ موکب ثبت‌نام کرده اند.

زارع گفت: براساس نظرسنجی اولیه، میزان مشارکت مردم رشد خواهد داشت. سال قبل ۴ میلیون نفر شرکت کردند که نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که رشد ۲۵ تا ۳۰ درصد خواهیم داشت.

فضای میدان امام حسین(ع) تا میدان آزادی بستر اصلی جشن است. در حال رایزنی هستیم تا این فضا تا خیابان دماوند تقاطع سبلان گسترش پیدا کند. این درخواست بدلیل رشد تعداد موکب‌ها و استقبال مردم شرق تهران است.

وی گفت: بزرگترین شهر اسباب بازی تهران را در فضای ۱۲ کیلومتری خواهیم داشت. در ۳۰ مرکز استان قطعی و در بسیاری از شهرستان‌ها مشابه رویداد غدیر در تهران را خواهیم داشت که جزییات بیتشر اطلاع‌رسانی می‌شود.

زارع ابراز کرد: ۵ تیرماه روز عید غدیر از ساعت ۱۶ تا ۲۳ جشن ۱۰ کیلومتری برپا خواهد شد. همچنین در استان‌ها مسیرها از طریق رسانه‌های استانی اطلاع‌رسانی می‌شود.

سخنگوی ستاد مردمی برگزاری مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر گفت: این جشن پیاده‌روی نیست بلکه یک تجمع است. به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده‌ایم که در محدوده ۵۰۰ کیلومتری تمام خدمات از قبیل فرهنگی و پذیرایی ارائه شود.

وی اظهار کرد: ۴ استیج در مهمونی امسال داریم. استیج اول که میزبان پویش هدیه اسباب بازی خواهد بوددر میدان امام حسین(ع) است؛ اسیتج‌های بعدی در میدان انقلاب، میدان آزادی و نواب بر پا می شود.

زارع گفت: سال گذشته پویش لقمه میلیونی را داشتیم زیرا در روایات سفارش بسیاری به اطعام در عید غدیر شده است. سال گذشته در پویش لقمه میلیونی ۷۰۰ هزار لقمه دریافت کردیم که مردم در خانه خود تهیه می‌کردند و در اختیار ستاد مرکزی قرار دادند. امسال برآورد می‌شود که این عدد به ۱/۵ میلیون برسد.

سخنگوی ستاد مردمی برگزاری مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر گفت: پویش هدیه اسباب‌بازی با هدف کمک به کودکان غزه و مناطق محروم هم اجرا می‌شود و کودکان یک اسباب بازی خود را هدیه خواهند کرد. حداقل ۳۰ هزار کودک جدید در این ایام متولد شده است. بخشی از اسباب بازی‌ها به این کودکان اهدا خواهد شد.

زارع گفت: پویش بعدی امسال، خادمان نوجوان غدیر است. سال‌های قبل حدود ۳ هزار نفر در بخش‌های مختلف جشن خدمت می‌کردند که امسال بناست تا این کار به عهده نوجوانان سپرده شود. ثبت نام این پویش از طریق رسانه‌ها اطلاع رسانی می‌شود.

سخنگوی ستاد مردمی برگزاری مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر در پایان تصریح کرد: افراد برای ثبت موکب های مردمی باید عدد یک را به سرشماره ۳۰۰۰۱۱۵۵ پیامک کنند. 1. آزادسازی واردات خودرو؛ اقدام دولت سیزدهم برای حمایت از مصرف‌کنندگان است
 2. نیروگاه ۶۵ ساله معدن چادرملو در مدار تولید /کمک به پایداری شبکه برق
 3. «میثاق» گره‌گشای ترافیک رشت
 4. رییس مرکز تحقیقات وزارت تعاون: ۷۶۰ هزار کارگاه کوچک در کشور دایر است
 5. بیش از هفت هزار فرصت شغلی در بخش خدمات قم ایجاد خواهد شد
 6. پردیس ایر فاقد مجوز سازمان هواپیمایی کشوری است
 7. دستگیری فردی که «جو بایدن» را تهدید به مرگ کرده بود
 8. طلا و سکه ارزان شد
 9. هفدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت برگزار می‌شود
 10. درگیری مسلحانه در پیرانشهر ۲ مجروح داشت
 11. کشتی‌گیر لرستانی قهرمان آسیا شد
 12. انفجار یک انبار مهمات در جنوب بغداد
 13. حضور رئیس جمهوری منتخب در آئین یادبود مرحوم حاج سید جواد حجازی
 14. تیم کشتی آزاد نونهالان در قهرمانی آسیا سوم شد
 15. احکام جدید بازنشستگان صادر می شود
 16. ایران بازی را تغییر می‌دهد!
 17. کاهش ۱۷ درصدی جرائم و افزایش احساس امنیت در استان کرمانشاه
 18. هر فرد دارای کدملی می‌تواند یک خودرو وارد کند/ارز باید منشاء خارجی داشته باشد
 19. ۱۵ میدان گازی جدید توسعه می‌یابد
 20. تردد از کرج و آزادراه تهران - شمال به سمت چالوس ممنوع شد
 21. علت فرود نامتعارف هواپیمای تهران- کرمان در دست بررسی است/ سلامت کامل مسافران
 22. هندبالیست‌ها با صدرنشینی صعود کردند
 23. اعضای شورا و شهردار یکی از شهرهای البرز به اتهام اختلاس و ارتشا تعلیق شدند
 24. توقف اتوبوس‌ها به بهانه عدم‌ امکان بکارگیری راننده توجیه ندارد
 25. تنور گازی ما نمونه مشابه ایرانی و خارجی ندارد
 26. ملی پوش جهادگر البرزی با انگشتر اهدایی رهبری زمینه آزادی هفت زندانی را فراهم آورد
 27. اصفهان میزبان دانش‌آموزان ۴۳ کشور در المپیاد جهانی فیزیک است
 28. بومی‏‌سازی میکروسکوپ تصویربرداری فازی
 29. شناسایی و احضار عاملان هتک حرمت در روز عاشورای حسینی در کرج
 30. مدیرعامل شرکت آب منطقه ای: کشاورزان البرز برای هوشمند سازی چاههای آب اقدام کنند
 31. مدیرعامل آبفا البرز: ظرفیت تصفیه خانه پساب شهرجدید مهستان ۲ برابر شد
 32. البرز میزبان مسابقه های دوچرخه سواری کشور شد
 33. افزایش ۳.۵ درصدی اهدای خون در البرز
 34. هشدار استاندارد البرز در خصوص ایمنی خودروهای دوگانه سوز
 35. تعلیق تمام اعضای شورای شهر و شهردار یکی از شهرهای البرز
 36. آغاز طرح ساماندهی ناوگان حمل ونقل عمومی البرز برای خدمات رسانی اربعین
 37. تعداد شهدای نوار غزه به ۳۸هزار و ۷۹۴ نفر رسید
 38. هوش مصنوعی به کمک دانشجویان می‌آید
 39. «فرهاد مشیری» هنرمند نقاش درگذشت
 40. تایپه: روابط تایوان و آمریکا ناگسستنی است