سرویس: یادداشت
 1. تیم‌ملی اسیر اسکوچیچ؛

  شکست خفت‌بار تیم اول آسیا در مقابل تیم دوم الجزایر!

  یکشنبه‌شب اولین دیدار تدارکاتی تیم‌ملی ایران در ورزشگاه خالی از تماشاگر القطر دوحه به قضاوت محمد الشماری قطری انجام و منجر به شکست خفت‌بار 2 بر 1 شاگردان دراگان اسکوچیچ شد.

 2. تیم‌ملی اسیر اسکوچیچ؛

  شکست خفت‌بار تیم اول آسیا در مقابل تیم دوم الجزایر!

  یکشنبه‌شب اولین دیدار تدارکاتی تیم‌ملی ایران در ورزشگاه خالی از تماشاگر القطر دوحه به قضاوت محمد الشماری قطری انجام و منجر به شکست خفت‌بار 2 بر 1 شاگردان دراگان اسکوچیچ شد.

 3. چرایی افزایش بی‌رویه قیمت لبنیات؛

  سیلی گرانی‌ها

  بر هیچکس پوشیده نیست که مصرف لبنیات و فرآورده‌های آن چه منفعتی برای مصرف‌کنندگان دارد.

 4. استعفای فرهاد و هوش بالای او!

  همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد، فرهاد باهوش‌تر از آن چیزی بود که فصل رویایی‌اش در استقلال را به این‌زودی‌ها خراب کند، مجیدی که خوب می‌دانست کار بسیار دشواری را در فصل آتی برای تکرار نتایج این‌فصلش دارد، سرانجام سه‌روز پس از جشن قهرمانی آبی‌ها درخواست جدایی داد و در پیامی از هواداران استقلال خداحافظی کرد.

 5. دوسال‌و‌صد روز شهامت، شجاعت و ایثار

  سرانجام قتل‌عام‌های کرونا متوقف شد و کشته‌های بیماری کووید ۱۹ در کشورمان به عدد صفر رسید.

 6. نقش مربیان جوان در فوتبال؛

  لیگ مربی‌سازِ ایران

  بیست‌ویکمین دوره فوتبال حرفه‌ای ایران در حالی با قهرمانی استقلال تهران به پایان رسید که بی‌گمان باید به نقش موثر مربیان جوان در سرنوشت لیگ و حتی آینده فوتبال ایران اشاره کرد.

 7. نه! ما لایق اینگونه مردن نیستیم...

  متروپل فروریخت، دیوارهای اعتماد و اخلاق اجتماعی نریزد

  فاجعه هولناک فرو ریختن ساختمان معروف به متروپل در آبادان پس از شش‌سال که از حادثه ساختمان پلاسکو در تهران گذشته است، بار دیگر همه ایران را تکان داد و تبدیل به غم و عزای ملی شد.

 8. به مناسبت سالگرد تولد قهرمان کشتی المپیک ایران؛

  ببر مازندران ۹۱ ساله شد

  سخن از امامعلی حبیبی است، ببر مازندران که در مسابقات انتخابی برای حضور در مسابقات ملبورن با فن یک‌دست و یک‌پا توفیق را به پل برد تا بزرگترین شگفتی انتخابی‌ها را رقم بزند؛ در این حال حتی یک‌نفر هم به افتخار پیروزی وی کف نزد و زنده‌باد و مرده‌بادی هم گفته نشد.

 9. همه‌چیز تحت تاثیر سوءمدیریت؛

  آقایان! تیم‌ملی فوتبال را با جدیت دریابید

  آبان‌ماه امسال جام جهانی قطر فوتبال برگزار می‌شود و تیم‌ملی کشورمان برای ششمین‌بار و سومین‌دوره پیاپی در مهم‌ترین آوردگاه جهانی فوتبال حضور می‌یابد.

 10. نگاهی به عملکرد سرخابی‌های ایران در فصل بیست‌ویکم؛

  اســـتقلال چگونه جام ششم را از پرسپولیس گرفت؟

  نقش مربیان در چگونگی آماده‌سازی یک‌تیم در ابتدای فصل و همچنین در طول مسابقات بسیار حائز اهمیت بوده و این نکته در فصل نقل و انتقالات نمود بیشتری دارد.

 11. عامل‌اصلی ایجاد فاصله طبقاتی در کشور؛

  دولت؛ متهــــم ردیف اول!

  بسیاری از کارشناسان داخلی و بین‌الملل اذعان دارند که کاهش قابل‌توجه فقر و بهبود وضعیت فاصله‌طبقاتی یکی از دستاوردهای مهم کشور در طول دهه‌های اخیر بوده است.

 12. میزان تاثیر کرونا بر اشتغال در کشور؛

  توسعه فقر

  گسترش فقر و نابرابری بر اثر همه‌گیری کرونا معضلی جهانی است؛ اما سیاست‌ها و عملکرد کشورهای مختلف در مقابل این ویروس کشنده، متفاوت بوده و اقدامات درست و بهنگام یا نادرست و دیرهنگام حکومت‌ها، نقش اساسی در مهار یا گسترش این بیماری داشته است. سازمان ملل هشدار داده شیوع کرونا ممکن است دستاوردهای چند دهه تلاش برای کاهش فقر را از بین ببرد. ایران نیز پس از چند سال رکود تورمی، از نظر افزایش بیکاری و رشد فقر وضع چندان مناسبی ندارد. ایران در همه حوزه‌ها شاهد عوارض منفی شیوع کرونا بوده؛ اتفاقی که در نهایت منجر به توسعه فقر در جامعه شده است. بحران کرونا، بخش‌های زیادی از اقتصاد را تحت تاثیر قرار داده و به چالشی جدید در سیاست‌گذاری‌های اقتصادی تبدیل شده است.

 13. با یک‌‌خداحافظی خوشحالمون کن!

  شوربختانه مشخص نیست که در وزارت ورزش و جوانان چه خبر است که یک‌روز خبر از عزل محمدرضا داورزنی از ریاست فدراسیون والیبال و سرپرستی حلیم شرعی می‌دهند و روز دیگر از درخواست شخص وزیر از رئیس‌جمهور برای ماندگاری داورزنی تا یک‌سالِ دیگر! آن‌هم در شرایطی که مدتهاست جنابشان بازنشسته شده و قانون منع بکارگیری بازنشستگان در مورد رئیس نچندان موفق فدراسیون والیبال هنوز هم اجرائی نشده است، گرچه با این‌وضعیت یحتمل یا داورزنی مستثنی از این قانون است، یا در مدیریت‌ ورزشی ایران اسلامیِ ما قحط‌الرجال شده!

 14. نتیجه‌ی عملکرد قدرت، پول، فساد و بخش خصوصی؛

  متروپل؛ نمادِ بی‌عدالتی شهری!

  متروپل یک‌اتفاق نیست و نتیجه‌ی طبیعی از عملکرد همزمان قدرت، پول، فساد و بخش خصوصی است. متروپل‌ها در شهرها زیادند، فقط تاکنون نریخته‌اند یا ریخته‌اند و رسانه‌ای نشده‌اند.

 15. خطرِ بزرگ پیش‌روی «استقلال» و «فرهاد»؛

  آماتوریســــم!

  «فرهاد» محبوب است، غالباً هم همین‌طور بوده، آن‌قدری که هنوز هم در سکوهای آبی یکی‌درمیان پیراهنِ شماره هفتش را می‌‌‌‌پوشند، با عدد چهاری که خلق‌کرده کوری می‌خوانند و با خاطراتی که برایشان ساخته زندگی می‌کنند، امروز هم که استقلال با هدایتِ او طلسم تلخِ ناکامی نُه‌ساله را شکسته و قهرمان لیگ‌برتر شده، حقیقتاً این حُسنِ‌شهرت را بیشتر خواهد کرد.

 16. لیست تیم‌ملی والیبال ایران؛

  جوانگرایی در راه برزیلیا

  تیم‌ملی والیبال مردان ایران در بازی‌های آسیایی با اقتدار به‌عنوان قهرمانی دست یافت

 17. اندرحکایت «ورزش» و «کار»؛

  استرس را با ورزش دور کنیم

  فکر کنید عاشق شغل‌تان هستید. یکی از همین شغل‌هایی که ساعت ۸ و ۹ صبح باید پشت میزتان یا کنار دستگاه پرس و یا هر شغلی که دارید، باشید و تا ساعت ۴ و ۵ بعدازظهر هم همان‌جا هستید. شاید برای‌تان جالب، چالش‌برانگیز و ارزشمند هم باشد، اما واقعیت این است که سکون و کم‌تحرکی می‌تواند برای سلامتی بسیار مضر باشد، بنابراین انجام ورزش در محل کار ضروری به‌نظر می‌رسد. در این مقاله می‌خواهیم چند توصیه و حرکت ورزشی را که به‌سادگی می‌توانید در محل کارتان انجام بدهید، به شما معرفی کنیم.

 18. اهمیت نظارت بر بازار؛

  از مفهوم نظارت سیستماتیک تا مدیریت زنجیره تامین

  فضای اقتصادی متاثر از افزایش نرخ‌هاست و این افزایش نرخ کالاها و خدمات بار دیگر تناسب نسبی درآمد و هزینه خانوار را تا حدود زیادی برهم زده است. در این مواقع دوباره موضوع کارآمدی یا ناکارآمدی نهاد نظارت به‌عنوان یکی از مقوله‌های مرتبط با این موضوع در صدر مباحث کارشناسان قرار می‌گیرد و به‌صدر خبرها راه می‌یابد.

 19. از تبریز تا تهران؛

  از تونلِ انزجــار تا تونلِ افتخــار!

  لیگ برتر فوتبال ایران در ایستگاه بیست‌وهشتم شب خوبی را سپری نکرد، فارغ از هر رنگی، تماشای صحنه‌‌های فاجعه‌بار ورزشگاه تبریز برای هیچ‌کدام از هواداران فوتبال خوشایند نبود.

 20. پشت‌صحنه بازهم کارِ خود را کرد؛

  ســنگبارانِ تبریز!

  باشگاه تراکتور بیانیه‌ای صادر کرد و با محکوم‌کردن سنگباران روز پنج‌شنبه هوادارانش و نسبت‌دادن آن‌ها به هواداران تیم پرسپولیس با ادعای تحریک کاپیتان پرسپولیس، مدعی برخورد با عوامل این‌حادثه شد!

 21. آبروریزی بزرگ؛

  ســنگریز!

  گر فوتبال را فرمانروایی مستقلی بدانیم، بی‌گمان باید به مقررات حاکم بر این فرمانروایی احترام گذاشته و از قاعده آن خارج نشویم. دیدار نیمه‌تمام «تراکتور آذربایجان» با «پرسپولیس تهران»، نمایشی از همان تحلیل و درک نامناسبی بود که فوتبال ایران از قوانین موضوعه فوتبال داشته و وضعیت خود را در اولین حضور پرشور هواداران ایران نشان داد

 22. از پوشش دفاعی آلومینیوم تا حملاتِ بی‌ثمر آبی‌ها؛

  «استقلال» و توقفی دیگر در حضور هوادارانش!

  استقلال بازهم نتوانست در حضور هواداران به پیروزی برسد و با وجود حملات متعدد، نتوانست گلی تقدیم این جمع پرشور نماید و این‌بار در مقابل تیم آماده آلومینیوم اراک. در چرایی این مساله باید به دو مورد اشاره کرد: پوشش دفاعی خوب آلومینیوم و اصرار استقلال بر استفاده از شیوه یکنواخت برای گلزنی.

 23. پانترک‌‌ها یا پر شورها؟

  سکوهایی برای سرباز‌‌گیریِ دشمن!

  باز هم روز پنج شنبه برای چندمین باری که حسابش از دست همه در رفته، سکوی تماشاگران تیم تراکتور در بازی با پرسپولیس جولانگاه رفتار و تحرکاتی شد که نامی جز آشوب طلبی و هرج و مرج خواهی و اغتشاش و توهین نمی توان بر آن گذاشت. قصه ادامه دار رفتارهای آشوب طلبانه و توهین آمیز اشغالگران سکوهای تماشاگران فوتبال تبریز دیری است که بی وقفه ادامه دار است و اهداف آن فراتر از فوتبال، عناصر فرهنگی و ملی و سرزمینی این کشور را آماج هدف قرار داده و می دهد و همیشه هم به مدد دستگاه نفوذی که در سیاست و فرهنگ و ورزش کشور به سود دشمنان این مرز و بوم فعال است، مشروع و مسموع جلوه داده می شود تا مبادا کسی جرأت کند و در مقابل آن بایستد.

 24. پدیده «فروش اعضای بدن در ایران»؛

  تجارتِ مرگ!

  تجارت فروش اعضای بدن در ایران؛ پدیده‌ای که به گفته بسیاری از کارشناسان ریشه در تنگناهای اقتصادی دارد، شوربختانه بازار خرید و فروش اعضای بدن در این وانفسای اقتصادی کم مشتری ندارد.

 25. نقش «مجمع» در اتفاقاتِ اخیر فدراسیون فوتبال؛

  متهمِ ردیفِ اول!

  پس از برکناری شهاب‌الدین عزیزی خادم -رییس معزولِ فدراسیون فوتبال- اینک وی و برخی همکارانش با محرومیت و جریمه ازسوی کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال مواجه شده‌اند! اوضاع چنان است که برای رسمیت جلسه هیات رییسه فدراسیون، باید عضوی از بازداشتگاه و بصورت آنلاین جلسه را همراهی کند و اینها در حالی است که چندماه دیگر تیم‌ملی فوتبال باید در محشر دنیای فوتبال یعنی جام جهانی قطر شرکت کند! در این نوشتار اشاره‌ای داریم به نقش یکی از مسببین و مقصرین شرایط کنونی که شاید نقش آن در این اتفاقات ناگوار مورد غفلت واقع شده باشد؛ مهمترین رکن تصمیم‌گیر در انتخاب رییس و هیات رییسه فدراسیون فوتبال یعنی: اعضای مجمع!

 26. میانِ ماندن و رفتن؛

  «یحیی» و «پرسپولیس»، چرا بله، چرا خیر!؟

  آلمانی‌ها ضرب‌المثلی دارند که می‌گویند؛ «با برنده همیشه عکس می‌گیرند و با بازنده‌ها هم‌دردی می‌کنند» که حکایتی عجیب از شرایط امروز فوتبال‌ماست، در حالی که تا همین‌لحظه هم پرسپولیس در این فصل با هدایت «یحیی گل‌محمدی» -فعلا- عنوانِ نایب‌قهرمانی لیگ را در اختیار دارد، کادرفنی تیم به شدت مورد هجمه قرار گرفته، گرچه این هم از خاصیت فوتبالِ ایران است، مربی‌ای که دو جام قهرمانیِ لیگ و یک‌فینال آسیا را هدیه کرده، حالا با کسب یک نایب‌قهرمانی، تا این حد مورد شماتت قرار می‌گیرد

 27. نگاهی به فیلمِ «سر انگشتان فرشته»؛

  ایده ­های خامِ به سرانجام نرسیده

  «فیلم حکایت مردی است که ابتدای آن آرزویی می‌کند، تمام طول فیلم نمایش تقدیری است که او را به‌سمت آرزویش می‌کشاند و ما نیز در این راه به او کمک می‌کنیم».

 28. نگاهی به حواشی اخیر فوتبال ایران؛

  از انتقادات گل‌محمدی تا ادعای سروش رفیعی

  فوتبال ایران با تمام فراز و نشیب‌هایی که در فصل و بیست‌ویکم پشت سر گذاشت، با قهرمانی زود هنگام آبی‌پوشان پایتخت به هفته‌های انتهایی خود نزدیک شده است.

 29. خطابِ به «عزیزی» که «خادم» نشد؛

  پول علف خرس نیست!

  ماجرای پاداش‌ها و حقوق‌های نجومی فدراسیون در دوران صدرات شهاب‌الدین عزیزی خادم روز به روز جذاب‌تر می‌شود، رقم‌هایی که پس از بالا گرفتن جنگ عزیزی خادم و هیات‌رییسه توسط برخی از خبرگزاری‌ها افشا شد تا از پرداختی‌های عجیب و غریب این مدیر پرده برداشته شود.

 30. بندبازی با مهارت؛

  روی دره فلاکت!

  با صدای زنگ ساعت گوشی از خواب بیدار شدم و پسرم را صدا زدم: «علی، بابا پاشو، پا شو دیگه دیر شد‌. این‌همه می‌گم شب زود بخواب». علی خمیازه‌کُنان در جایش غلتی زد و گفت: «بابا دیشب دیر خوابیدم، بزار کمی بخوابم». ماشین را روشن می‌کنم. دور برگردان را رد کرده وارد خیابان اصلی می‌شوم. چند کوچه مانده تا مدرسه. صدایی از موتور ماشین بلند می‌شود. تق‌تق... دلهره تمام وجودم را فرا می‌گیرد؛ «واویلا، خدا به ما رحم کنه علی». خودرو را نگه می‌دارم. «علی جان بابا می‌تونی تا مدرسه بری چند تا کوچه مونده؛ من ماشین رو همین نزدیکی به تعمیرکار نشون بدم؟». علی که دیرش شده: «آره بابا».

 31. الزام بازنگری در قوانین؛

  چراغ قرمز در صندوق‌های بازنشستگی

  روند رو به رشد جمعیت سالمند و عدم برنامه‌ریزی صحیح و افزایش چشمگیر تعداد بازنشستگان، صندوق‌های بازنشستگی را با چالش‌های جدی مواجه نموده و نگرانی‌های عمیقی را نیز برای بازنشستگان که امنیت اقتصادی و آرامش خاطرشان وابسته به عملکرد صحیح صندوق‌ها و ایفای کامل تعهداتشان می‌باشد، ایجاد کرده است.

 32. ابوذرِ ششم نمره قبولی نگرفت؛

  جشنواره نه، آئین تقدیر از «خواص»!

  بدون‌شک نخستین‌ اصلِ شرکت در هر کارزاری که جنبه رقابتی داشته باشد، احترام به نظرِ تیمِ داوری است. اما حتی با عنایت به این‌رکنِ مهم و اساسی، انتقاداتِ بسیار جدی نسبت به نحوه برگزاری و تصمیماتِ هیات‌داوری ششمین جشنواره رسانه‌ای «ابوذر» استان البرز وارد است که شوربختانه، به شکلِ عجیبی از رویکرد و اهدافِ اصلی این‌جشنواره مزین به نامِ والایِ «بسیج» فاصله گرفت و تبدیل به مراسمِ یا به اصطلاحِ بهتر، «دورهمی» تقدیر، تجلیل و تبجیل از «خواص» شد!

 33. اصلِ مسئله این است؛

  سطحی‌انگاری یا ژرف‌نگری!؟

  زمانی که کودک بودیم یا حتی الان که در عهد جوانی، میان‌سالی یا پیری به‌سر می‌بریم، گاهی با شوق و ذوق، و شاید گاهی در مواجهه با مُرده ذوقی حالمان از این رو به آن رو یا از آن رو به این رو بدل شده است.

 34. همانی که قرار بود پناهِ دادخواهی مردم شود، از بیداد به فریاد آمد!

  معرکۀ اعتصاب

  اتفاق عجیبی که صبح روز شنبه در دادسرا و دادگستریها بویژه استان البرز شاهد آن بودیم، برای همۀ ما بهت‌آور بود؛ و البته زجرآور و حالا که این دست‌نوشته را می‌نویسم اصلا و ابدا، حالِ خوشی ندارم.

 35. شُکری با شِکایَت؛

  سلام البرز به دوران تازه...

  شُکری با شِکایَت؛ سلام البرز به دوران تازه...

 36. نحسی در سن سیرو؛

  اختصاصی؛ پایانِ شکست‌ناپذیری «میزبانِ ناخوانده»!

  اسپانیا انتقام شکست در یورو ۲۰۲۰ را از ایتالیا را گرفت و به فینال لیگ ملت های اروپا راه یافت.

 37. درس‌هایی از اختلال فیس‌بوک برای شهر هوشمند

  عصر چند روز گذشته بود که بازدیدکنندگان وب‌سایت فیس‌بوک با این خطا مواجه شدند که مرورگرشان نمی‌تواند اتصال برقرار کند.

 38. بررسی نقش مدیریت شهری؛

  یک طلاق به ازای هر ۲ ازدواج در استان البرز!

  براساس آمار سازمان ثبت احوال کشور در استان‌های تهران، البرز و مازندران، به ازای هر ۲ ازدواج، یک طلاق صورت می‌گیرد، به طوری که نسبت ازدواج به طلاق در دو استان تهران و البرز پایین‌ترین عدد در سطح کشور است.

 39. کربلا و کرونا!

  هفت منزل مانده به نينوا، امام با كاروان كوچك خود به عبادتگاه متروكه ای رسيدند كه فرد به ظاهر مجنونی بر بت های سنگی و شكسته سنگ می زد و علتش را خشنودی روح پدرانش می شمرد كه روزگاری ارباب اين معابد بودند.

 40. «چِش دار مردی»

  مازندرانی ها وقتی می خواهند اوج منش پهلوانی و دلاوری یک نفر را به کلام بیاورند، یا پهلوانی را مورد خطاب قرار دهند، می گویند، فلانی «مردِ مردی است»

 41. گلاتِ پرسپولیس در مقابلِ دندانِ تیز محرم برای آینده؛

  ارتش سرخ بر بام فوتبال ایران

  سرانجام لیگ بیستم هم به پایان رسید و پرسپولیس باز هم قهرمانِ ایران شد.

 42. فریادرسی نیست!

  تا کی و کجا می‌خواهیم نظاره‌گر «جنگِ با خدا» باشیم؟

  ظاهرا همه چیز درست است، همه چیز سرجایش و تراز پسوند «اسلام» برای حاکمیت کشور است.

 43. شهدا در قهقهه مستان شان عند ربهم یرزقونند

  سردار شهید «سید احمد قریشی» پس از سال ها مجاهدت خالصانه در دوران دفاع مقدس و فرماندهی لشکر فاطمیون مدافعین حرم، حالا دیگر به برادران، خاندان و هم رزمان شهیدش پیوست.

 44. در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰توکیو:

  تیم ملی بسکتبال در گروه مرگ و غرق در بحران!

  رامین طباطبایی رئیس ِفدراسیون بسکتبال ایران در حالی که روزهای حساسی را در آستانه برگزاری بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو را پیش رو داشت، ترجیح داد سفر 10 روزه ای به همراه تیم ملی جوانان به لتونی داشته باشد !

 45. دردهای کهنه که در آستانه المپیک عود می کند!

  شمارش معکوس بازی های المپیک آغاز شده و بزودی چشم و گوش جهانیان برای دریافت اخبار و اطلاعات این رویدادبزرگ، متوجه کشور آفتاب تابان خواهد شد.

 46. مدیر جهادی یا تبلیغاتی؛

  ای کاش انتخابات، حالا بود!

  در آموزه‌های دینیِ ما، «جهاد»، به معنای کوشیدنِ همراه با فداکاری در راه خدا با جان، مال و دیگر داشته‌های انسانی است و «مدیر جهادی»، در فرهنگ دینی تنها یک نیت برای خدمت کردن دارد، آن‌هم خداست، بدونِ اشراف‌گرایی و مهم‌تر از همه عافیت طلبی دنیوی!

 47. آب‌دستته بذار زمین...

  در تمنای بدیهیات سوختیم!

  خوزستان خشک شد»؛ این جمله، خبری تلخ اما حقیقتی غیرقابل انکار، از اوجِ سوء مدیریت‌های دولت در یکی از بحران‌های جدی این روزهای کشور است.

 48. استقلال فاتحِ داربی ۹۶؛

  انتقام‌گیری آبی‌ها در شب نزول تاکتیک در شهرآورد

  تیم‌های فوتبال پرسپولیس و استقلال در نود و ششمین بازی دربی در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی، در ورزشگاه آزادی به مصاف یکدیگر رفتند که ضیافت پنالتی‌ها بازهم برای آبی‌ها خوش یُمن بود تا شاگردان فرهاد مجیدی با کسب پیروزی راهی مرحله نیمه نهایی جام حذفی شوند.

 49. نود و ششمین شهرآورد پایتخت؛

  به وقت «انتــقام»!

  نود و ششمین شهرآورد پایتخت میان دو تیم پرسپولیس و استقلال در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی روز پنجشنبه ساعت 19:45 در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود.

 50. اندراحوالات کنکور کرونایی؛

  «رویکرد آموزشی»، نقطه مغفول طراحان سوالات کنکور

  سرانجام پرونده کنکور امسال هم بسته شد، اما جدا از تمام چالش‌های همیشگی کنکور، بدون شک، کنکور سراسری امسال را می‌توان یکی از پُرایرادترین کنکورهای چندسال اخیر نامید.

 51. شورای ششم و تغییرات مدیریتی پیش رو

  عدم شایسته سالاری مبتنی بر انتقال تجارب و تخصص گرایی در نهاد تخصصی شورا و شهرداری معضلی که در ادوار مختلف شورای شهر با آن مواجه بودیم.

 52. گستاخی‌های ادامه دار استاندار سیستان و بلوچستان به خبرنگاران

  آخرین باری که از دهانِ جناب «احمدعلی موهبتی» - استاندار سیستان و بلوچستان - دُرافشانی شد، بیست و چهارم دی ماه سال ۹۹ بود که جناب نمایندۀ عالی دولت، در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، نسبت به خبرنگاران توهین بی‌شرمانه‌ای کرد.

 53. از ماست که بر ماست؛

  پیدا کنید «پُفیوز» را!؟

  هفته‌ای که گذشت، حاوی دو خبر بسیار ناگوار بود و حسابی کامِ‌مان را تلخ کرد، در ابتدا در اثر واژگونی اتوبوسِ حامل خبرنگاران حوزه محیط زیست در شمال غرب ایران، متاسفانه در حادثه‌ای جانکاه، دو تن از خبرنگاران کشته و چندین تن مصدوم شدند، سپس یک روز بعد هم یک دستگاه اتوبوس حامل ۳۹ سرنشین از جمله ده‌ها سرباز معلم که از استان سیستان و بلوچستان راهی شیراز بود، در مقابل یک پمپ بنزین در دهشیر دچار نقص فنی در ترمز شد و با یک تریلی در لاین مقابل برخورد کرد و حادثه شوم دوم را رقم زد.

 54. بهشتی ماندگار است مادامی که بهشتیان در صحنه باشند

  در زمانی که نهال نوجوان انقلاب در تندباد حوادث توسط بادهای مخالف، دچار تکانه های سخت شده بود، مردی از تبار یاران «بهشتی» امام، پای در عرصه گذاشت.

 55. مرثیه ای در سوگ سفر ابدی دو بانوی خبرنگار؛

  مرگ حق است، اما نه تا این حد ناعادلانه

  مرگ حق است اما نه اینچنین، مرگ حقیقت محض و مطلق و بی بازگشت زندگی است که هیچکس را از آن گریزی نیست، اما چگونگی و چرایی آن بخصوص وقتی تا این حد ناعادلانه تقسیم و تحمیل می شود، بحث دراز و دنباله داری البته بین زندگان است، لیکن عبث و بیهوده برای ریحانه یاسینی و مهشاد کریمی که با دنیایی از امید و آرزو جوانمرگ شدند.

 56. ایران 0-3 لهستان؛ هفتمین باخت متوالی هم رقم خورد!

  هرچه می‌گوییم و اصرار داریم که فدراسیون والیبال راه خود را گم کرده و با صرف هزینه های بسیار زیاد آقای ولادیمیرآلکنو را با خواهش و تمنا به عنوان سرمربی، هدایت تیم ملی را به وی سپرده و انتظار معجزه از این مربی بلاروسی دارد گوش کسی بدهکار نیست.

 57. ایران 0-3 فرانسه؛ خبری نبود، بازهم باختیم!

  تیم ملی والیبال مردان ایران در آغازین روز از هفته پنجم مرحله مقدماتی لیگ ملت‌ها از ساعت 15:30 امروز در شهر ساحلی ریمینی ایتالیا، برای برگزاری سیزدهمین بازی خود در این رقابت‌ها، به مصاف تیم مدعی فرانسه رفت.

 58. حالا دیگر وقت «کارآمدی» است؛ منتخبان، بسم الله

  رقابت های انتخاباتی با تمام مسائلی که داشت تمام شد و حال، آیت الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کل ملت ایران است.

 59. مشارکت سیاسی در مردم‌سالاری دینی؛

  دعوت به حق...

  کشورمان ایران، در آستانه انتخاباتی مهم و سرنوشت‌ساز قرار دارد و حالا «ایجاد زمینه حضور باشکوه و حماسی مردم» در پای صندوق‌های رأی یک وظیفه شرعی محسوب می‌شود.

 60. تکراری و قابل حدس: رسانه‌ملی باز هم شکست خورد؛

  «رویکرد غیرحرفه‌ای»، وجه مشترک صداوسیما و کاندیداها

  به عقیده اغلب کارشناسان، مناظره‌های انتخاباتی سیزدهمین دوره ریاست جمهوری در صدا و سیما، با اشکالاتی اساسی و ساختاری روبه‌رو بود.

 61. برای اصلح بودن رئیسی همین بس که زالوصفتان تخریبش می کنند!

  ابراهیم؛ کانون وحدت ملی

  عملکرد برخی حاضرین در عرصه این دوره انتخابات ریاست جمهوری به گونه‌ای است که یکبار دیگر ثابت کرد، عرصه انتخابات در کشورمان به عرصه‌ای بی تقوا تبدیل شده است.

 62. اصل بقای سختی در زندگی؛

  کسی چه می‌داند؟! شاید یک روز شما هم طناب خودت را بافتی...

  اگر بخواهم با شما رو راست باشم، باید بگویم که زندگی به شکل گُریزناپذیری دشوار است و این ربطی به جایی که هستید و جوری که زندگی می‌کنید، ندارد، به تعبیری از آن یاد می‌کنم، با اصطلاحِ اصل بقای سختی..

 63. رنج نامه‌ای برای مظلوم واقعی این انتخابات؛

  فقط رای به «ابراهیم» آراممان می کند!

  گرچه به رای و نظر شورای محترم نگهبان در احراز صلاحیت کاندیداها احترام می گذارم و پذیرای آن هستم، اما به جد بر این باور رسیده‌ام که مظلوم بزرگ این دوره ریاست جمهوری بخاطر همین رفتار شورای نگهبان «سید ابراهیم رئیسی» است.

 64. بی خوابی و سرگیجه با آقای اسکوچیچ!

  بازی اول تیم ملی ایران دیروز برگزار شد و تیم ایران موفق شد اولین آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارد.

 65. پیروزی ایران و اشتباهات تاکتیکی اسکوچیچ

  با اعلام کناره گیری کره شمالی و فرمول جدید AFC صعود ایران به دور دوم سخت تر شده بود . کنفدراسیون فوتبال آسیا پس از کناره گیری کره شمالی از این بازیها اعلام کرد برای اجرای عدالت نتیجه تیم ها با تیم آخر گروه حذف و 4 تیم برتر دوم شناسایی می شوند .

 66. تحلیل فنی؛ فلسفه تاکتیکی همچنان حلقه مفقوده تیم اسکوچیچ!

  تیم‌های ملی ایران و هنگ کنگ در اولین دیدار از مرحله برگشت رقابت‌های انتخابی جام‌جهانی قطر به مصاف هم رفتند و این دیدار در نهایت با نتیجه 1-3 به نفع تیم ملی ایران به پایان رسید.

 67. تیکی تاکا به سبک آقایانِ مسئول؛

  خرس وسط یا بوروکراسی اداری!؟

  چنانکه می‌گویند تیکی تاکا اولین بار توسط پپ گواردیولا و در بارسلون به اجرا درآمد، ‌کاملا با این نظریه مخالفیم و دلیل هم داریم....

 68. جــنگِ قدرت بالا گرفت؛

  استقلال، رویِ هــوا!

  باشگاه استقلال، چند سالی است که شرایط نابسامانی‌ را در بخش مدیریتی تجربه می‌کنند، حتی با وجود تعدد تغییرات در پُست مدیرعامل و اعضای هیات مدیره این باشگاه، شرایط استقلال تغییر خاصی نکرده و روز به روز سوءمدیریت حاکم بر این تیم، معضلات بزرگتری را برای آبی‌پوشان پایتخت ایجاد می‌کند.

 69. حکایت تایید و تکذیب رئیس سازمان لیگ کشتی؛

  نصیرزاده، واکسن کرونا و اسپانسر فدراسیون بدنسازی!

  عبدالمهدی نصیرزاده در میان روسای فدراسیون های ورزشی پدیده نادری است که برخی شیری‌نکاری‌های مخصوص به خود را دارد.

 70. از لابلای دل گفته‌های راهور البرز؛

  بابا ما هم آدمیم!

  واقعا روزگار غریبی است و جور دیگر باید دید، این عبارت که «بابا ما هم آدمیم» را کسی به زبان می آورد که وظیفه اصلی خود را اجرای قانون و خدمات‌رسانی و خدمت‌گزاری هرچه بیشتر به مردم می داند.

 71. یکتا جمالی خط شکن بانوان شد؛

  غرش شیرزن ایرانی در مسابقات وزنه برداری جهان

  مثل یک شیر رفت بالای سر وزنه ایستاد، نفس عمیقی کشید، کمربندش را محکم کرد و دستانی که عده ایی از او فقط انتظار آشپزی دارند و خانه داری، دور حلقه وزنه های سنگین محکم گره زد و با کمترین استرس و اضطرابی وزنه یک ضرب را بدون خطا بالای سر برد، سه چراغ سفید، غریو شادی مربیانش و تیم همراه.

 72. چلسی، قهرمان فوتبالِ زیبا؛

  از آرایشگاه به ورزشگاه نیامده بودند!

  کمترین حاشیه‌ای ندیدیم، هیچ بازیکنی به سمت داور پرخاش نکرد، هیچ توپی بی جهت بیرون نرفت، اصلا آفسایدی در بازی ندیدیم، مربی بازنده با قبول شکست، رفت به تیم برنده تبریک گفت و هوادار تیم بازنده اشک‌ریزان برای تیمش و تیم برنده دست می‌زد.

 73. کی‌روش جان کجایی که یادت بخیر....

  گل به خودیِ آقای اسکوچیچ!

  بدون شک، نظم، رکن اصلی و اساسی هر برنامه‌ای برای درست به سرانجام رسیدن است، همچنین مقوله نظم و انضباط در فوتبال هم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و حاکم بودن این مقوله مهم در هر تیمی، جدا از افزایش اعتبار در موضوعِ شخصیت تیمی، احتمال موفقیت آن تیم را هم به شدت افزایش می‌دهد، چنانچه تیم‌های منظمِ در جهان فوتبال، همیشه شانس بیشتری برای قهرمانی داشته‌اند، زیرا حاکم بودن نظم، موجب رعایت اصول و قواعد می‌شود و کارِ اصولی احتمال موفقیت بیشتری دارد.

 74. کیش؛ ساحل آرامش یا متلاطم؟!

  روز گذشته در مطلبی نوشتیم که حلقه رسانه ای فدراسیون فوتبال با یک انحصار خودخواهانه همه اجزای فدراسیون را قبضه کرده و متاسفانه رییس فدراسیون فوتبال هم بی توجه به این مسائل دنبال بازی های خویش است و تصور می کند که با این حلقه رسانه ایی و نشست با سازمان های مختلف چنان جای پای خود را محکم کرده است که توپ هم تکانش نمی دهد .

 75. الزام تفحص «مجلس شورای اسلامی» در موضوع «خصوصی‌سازی»؛

  چوبِ حــراج!

  حواشی «خصوصی‌سازی» استقلال و پرسپولیس در پایانِ دولت دوازدهم به اوج خود رسیده و حالا عملکرد وزارت ورزش و جوانان در این موضوع هم مانند سنوات دیگر با انتقادات گسترده‌ای روبه‌رو شده است.

 76. «جواد سعیدی» آسمانی شد: «بزرگ بود و از اهالی امروز بود»

  خبر کوتاه بود و جانکاه: جواد سعیدی درگذشت!

 77. تیم ملی ملک خصوصی نیست؛

  دعوای دلال ها و لیست تیم ملی!

  به حول و قوه الهی جمع درجه سومی ها در فدراسیون فوتبال جمع شده و حالا منتظر شاهکار این جمع می مانیم تا ببینیم فوتبال ما از کجا به کجا رسیده و چی فکر می کردیم چی شد!

 78. CAS؛ پول گرفت اما رای نداد؛

  قُمپُزهای جنابِ خادم، بازهم هزینه داشت!

  فوتبال ایران در یکی از سخت‌ترین برهه‌هایش در تاریخ قرار گرفته است، به قولی، زمین و زمان دست به هم داده‌اند تا فوتبال ایران، رنگِ جام‌جهانی قطر را نبیند، حالا اینکه خودمان مقصر اصلی این اوضاع شلم‌شوربای تیم ملی هستیم به کنار، اما پُرواضح است که راهِ صعودِ ما دشوارتر از حدِ انتظارِ مسئولان ورزش و فوتبال ایران است.

 79. از مخابرات به پرسپولیس، از پرسپولیس به شورای شهر؛

  در راهِ بهشــت!

  پنجم بهمن ماهِ ۹۹ بود که پس از برگزاری مجمع عمومی باشگاه پرسپولیس، سید مجید صدری به عنوان عضو جدید هیات مدیره پرسپولیس منصوب شد و حالا در پنجم خردادِ ۱۴۰۰ طی خبری عجیب که در رسانه‌های داخلی اعلام شد، جناب صدری رییس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس، به شکلی کاملا بی سر و صدا در انتخابات شورای شهر تهران نام نویسی کرده و جالب این که طبق شنیده‌ها، جناب صدری تایید صلاحیت هم شده است.

 80. با لیستِ تیم ملیِ، مدلِ اسکوچیچ؛

  پُـرو پیمون!

  سرانجام از سوی دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان ۲۶ بازیکن به اردوی تیم ملی دعوت شدند تا خود را برای رقابت‌های مرحله مقدماتی جام‌جهانی قطر آماده کنند، از این فهرست ۲۶ نفره، ۱۶ بازیکن لژیونر حضور دارند و بقیه این لیست را بازیکنان شاغل در لیگ ایران تشکیل می دهند، لیست تیم ملی برای شرکت در رقابت‌های مرحله مقدماتی جام‌جهانی قطر، حتی باوجود غیبت چندین ستاره هم لیستِ کاملی است و حالا نسبت به داشته هایمان با امید بیشتری عازم بحرین خواهیم شد.

 81. خاطره گفت و گوی خانوادگی با ناصر حجازی؛

  تقدیم به گلبرگ مغرور...

  چه کنیم که همواره وقتی بزرگی را از دست می دهیم در رسایش داستان‌سرایی می کنیم و گرنه همین الان با بزرگانی مثل علی پروین، حسن روشن، حسین کلانی، علی جباری، علی دایی و... چه رفتاری می شود و این عصاره های فوتبال کجای کار هستند، چه کسانی سردمدار فوتبال ما هستند و جایگاه این بزرگان کجاست؟

 82. استقلال و پرسپولیس پیروز جدال های آبادان و اصفهان؛

  تعویض های طلایی، یکی کامبک عالی، یکی برد آرمانی!

  از دو دیدار معوقه رقابت‌های لیگ‌برتر، جام خلیج فارس، سرخابی‌های پایتخت در اصفهان و آبادان به مصاف ذوب‌آهن و صنعت نفت رفتند که هر دو تیم مهمان، از زمین مسابقه پیروز خارج شدند.

 83. اینجا دیگر چراغی نیست؛

  قطع برق بو می دهد؟!

  حالا که بحث قطع برق این روزها داغ شده، شما فکر کنید من توهم زده‌ام، ولی شکل و وضع قطع برق که در واقع، به معنی فلج شدن کسب و کار و زندگی در کشور است، به نظرم بویی از آن به مشام می رسد که بوی خوبی نیست.

 84. مدیریت طنز، ورژنِ وطنی؛

  برق رفت، شطرنج‌بازانِ ما باختند!

  روز گذشته خبری عجیب با عنوانِ «رفتن برق در محل فدراسیون شطرنج موجبِ شکست چندین شطرنج‌باز مطرح کشور در مسابقات قهرمانی آسیا شد» مخابره شد که در نوع خود بسیار جالب توجه و صد البته برایِ کشور ما تلخ بود.

 85. آن دوم خرداد لعنتی؛

  ناصرخان رفت ولی ایستاده رفت...

  باز هم دومین روز خرداد ماه فرا رسید و امسال، دهمین سالی است که «ناصرخان حجازی» را کنارمان نداریم.

 86. جنجالِ جدید در فوتبال پایه؛

  تخلفِ باشگاه استقلال و هیات فوتبال تهران!؟

  «رده پایه»، سالیان مدیدی است که در فوتبال ایران به دست فراموشی سپرده شده است، بخشی که در سراسر جهان فوتبال، به آن با عنوان یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین ارکان فوتبال نگاه می‌شود، در کشورِ ما بدون هیچ توجه و نظارتی، سال‌ها است که مملو از تخلفاتی گسترده است‌، از استفاده از بازیکنان غیرمجاز گرفته تا هزاران تخلف ریز و درشتی که جایگاه فوتبال ایران در سنین مختلف در رده‌های فوتبال پایه را تحت تاثیر قرار داده است و موجب تنزل سطح فوتبالمان شده است.

 87. کودکستانی به نام فوتبال ایران؛

  نه عزیزی، نه خادم!

  بدون تعارف فوتبال ایران یکی از مهمل‌ترین فصل‌هایش را می‌گذراند، سالی پُر از اعتراض، بیانیه، درگیری و دعوا، سالی پر از اشتباهات تاسف‌بار داوری و البته سالی که با انتخاباتِ نحس فدراسیون فوتبال همراه شد و فوتبال ایران به یکی از منفعل‌ترین تیم‌های مدیریتی واگذار کرد تا به قولی، فوتبال دست نااهلش بیافتد.

 88. معضل تغییرات گسترده، بلای جان فوتبال ایران؛

  «ثبات»، حلقه مفقوده!

  «ثبات» به عنوان یکی از ارکان اصلی موفقیت محسوب می‌شود و یکی از پارامترهای موفقیتِ فوتبال لقب گرفته است، به طوری جدا از تمامی امکانات سخت افزاری و شرایط مطلوبی که یک تیم برای موفقیت به آن نیازمند است، ثبات جزو اصلی ترین مهمات موفقیت در فوتبال است، از ثبات در مدیریت باشگاه ها گرفته تا ثبات در ترکیب تیم ها و روی نیمکت مربیان، به طور کلی زمانی که از مقوله ثبات صحبت می‌کنیم، مقصود ما حلقه مفقودی است، که سالیان مدیدی در فوتبال ایران به دست فراموشی سپرده شده است.

 89. پس از دعوت از روسا و عدم استقبال آنها برای دومین بارصورت گرفت؛

  شکست زود هنگام گزینه وزارت؟

  دعوت دوباره یکی از نامزدهای ریاست فدراسیون دوچرخه‌سواری از روسای هیئت‌های استانی بازهم شکست مواجه شد.

 90. پشت‌پرده انتقادات تند فرهاد مجیدی نسبت به وزارت ورزش و ایفمارک چه بود؟

  کنفرانس خبری فرهاد مجیدی سرمربی استقلال، پیش از شهروارد ۹۵ پایتخت در شرایطی برگزار شد که حواشی خاصی داشت.

 91. پیگیری‌های روزنامه دنیای هوادار نتیجه داد: به همت استاندار لرستان، خیبر به تختی می‌رود

  دیگر مشکلات سخت افزاری و رفاهی تیم خیبر در استان لرستان، برای تمامِ فوتبال‌دوستان استان، امری ثابت شده است، موضوعی که مدت‌ها است مدیران باشگاه خیبر و دیگر عوامل اجرایی آن به دنبال حل آن هستند اما تا به حال چنین امر مهمی، محقق نشده است.

 92. چی دادیم و چی گرفتیم؟

  شکست شبکه سه در برند‌سازی!

  جنجال و حواشی‌های دیدار سپاهان و پرسپولیس به برنامه فوتبال برتر کشیده شد، از قرار معلوم این برنامه قصد شفاف سازی داشت اما بازهم ترک عادت نکرد و مانند دیگر بحث‌های پیش آمده در همین برنامه، حواشی دیدار پرسپولیس و سپاهان هم نیمه تمام باقی ماند.

 93. این‌بار عاشورا در دشت برچی برپا شد...

  انفجار تروریستی در مقابل مدرسه سیدالشهدای کابل باز هم ما را به یاد مظلومیت خونین و تاریخی شیعه انداخت.

 94. فوتبالِ بی‌کیفیتِ بی‌اخلاق‌ها:

  «اِل بزن بزنو»!

  فوتبال ایران، حال ناخوشی دارد، دیگر به شنیدن اخبار شوم حولِ سوءمدیریت در فوتبالمان عادت کردیم، تنها دل‌خوش، به همین لیگ و بازی‌هایش هستیم که دیگر آن هم نه کیفیت بالایی در مباحث فنی دارد و نه اتفاقات پیرامون آن، خوشایندِ این حالِ خراب ما است.

 95. بدون پیروزی در راه دربی؛

  برخورد استقلال به دیوار آهنی ذوب، در شب تساوی جنجالی پرسپولیس و سپاهان!

  در حساس‌ترین جدال از هفته بیست و دوم رقابت‌های لیگ برتر ایران، دو تیم مدعی سپاهان و پرسپولیس در ورزشگاه نقش جهان اصفهان به مصاف هم رفتند که این دیدارِ مهیج، با تساوی یک بر یک تمام شد.

 96. فدراسیونِ پرخبر و پرخطر؛

  شایعه برانکو و تیم ملی را جدی بگیرید!

  این روزها فوتبال ایران دوران پُرخبری را پشت سر می‌گذارد، از ننگِ تمام نشدنی مارک ویلموتس که فدراسیون فوتبال را اجاره‌نشین کرده است و حالا حکم چند میلیارد تومانی دستیارانش هم رسیده گرفته، تا افطاری فدراسیون فوتبال با «برخی» از سردبیران ورزشی و خبر مذاکره با «برانکو ایوانکوویچ» برای هدایت تیم ملی ایران، پس از صعود به جام جهانی قطر و تقسیم میز و صندلی مدیریت کمیته‌های فدراسیون بین اعضای هیات رئیسه، که حسابی بازار حواشی اطراف ساختمان اجاره‌ای فدراسیون فوتبال را داغ کرده است.

 97. عدم شفافیت و نقدپذیری، بلای جان کشتی؛

  ادب مرد بِه از دولت اوست جناب رئیس!

  تنها سه ماه تا آغاز المپیک توکیو باقی مانده است، کشتی، به عنوان امید اول کسب مدال در این آوردگاه بزرگ، چندان اوضاع مطلوبی ندارد و باحواشی متعددی دست و پنجه نرم می‌کند، جایی که جدا از تمامِ این حرف و حدیث‌ها، متاسفانه تدبیری هم برای رفع این مشکلات اتخاذ نشده و علیرضا دبیر به عنوان رئیس فدراسیون کشتی، روش خوبی برای رویارویی با انتقادات پیش نگرفته است.

 98. دل‌آرامی برای «‌دلارا»

  چندان نمی‌گذرد از زمانی که بخاطر درمان بسیار پر هزینۀ «دلارا» به نیابت از خانوادۀ دردمند این دخترک معصوم که در چنبره افعی بیماری‌ای صعب‌العلاج گرفتار آمده، دست نیاز به سوی مردم و ملت‌مان دراز کردیم و اعتقاد همیشگی‌مان به شرافت ملی و مرام دست‌گیری مردمان این خاک شریف را به چالشی دیگر انداختیم.

 99. شورایاری؛ مردمی ترین نهاد دموکراسی

  شورا اولین حلقه ارتباطی مردم با حکومت است و در حقیقت شورا مردمی ترین نهاد دموکراسی جوامع می باشد که از دل خود مردم انتخاب می شوند.

 100. «ویلموتس گیت»، فدراسیون فوتبال را آواره کرد؛

  ضربه شستِ شستا!

  گویا آن‌طور که مشخص است، فوتبال ایران هنوز هم باید تاوان ندانم‌کاری تاریخی مسئولان ورزش و فوتبال کشور را در ماجرای «ویلموتس گیت» را بدهد.

 101. دم از رفاقت برای منفعت؛

  فــرازِ بی‌کمال!

  بدون شک، یکی از اخبار مهم روزهای اخیر فوتبال ایران، جدایی فراز کمالوند از استقلال بود، اتفاقی که شاید در این بازه زمانی کوتاه مدت کمی دور از ذهن به نظر می‌رسید، اما بهرحال فراز با قراردادی به مدت یک فصل و نیم، سرمربی سایپا تهران شد.

 102. اندرحکایت لفاظی‌های فدراسیونِ بی‌اختیار؛

  خادمِ خـــواب!

  با آنکه تنها چند هفته از شروع فعالیت تیم جدید مدیریتی فدراسیون فوتبال نگذشته است، آن طور که مشخص است، گفتار و کردار عجیبِ جناب «شهاب‌الدین عزیزی خادم» در قامت ریاست فدراسیون فوتبال ایران، نُقل محافل خبری شده است و گویا هرچه که زمان می گذرد، بیشتر با فضایل مدیریتی آقای خادم و همکارانشان آشنا می شویم.

 103. از صدرنشینی گروه مرگ تا مقتدرانه‌ترین صعود؛

  کارستانِ نمایندگان ایران در آسیا

  سرانجام مرحله گروهی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ هم‌ به پایان رسید و پس از چالش‌های فراوان، هشت تیم صعود کننده از منطقه غرب آسیا معرفی شدند.

 104. آقایان منابع مالی گل ریحان را شفاف اعلام کنید؛

  اسپانسری در گل ریحان یا خرید رزومه در لیگ یک!

  ابتدای فصل بود که با اطلاع از شرایط مالکان تیم گل ریحان و محدودیت های این تیم در بودجه فصل بارها در خصوص سرنوشت این تیم هشدار دادیم. تیمی که مدیر جوان و جویای نام آن سخن از توسعه زیر ساخت ها و تشکیل بزرگترین مرکز استعداد یابی کشور مطرح می کرد، اما ریالی پول برای هزینه های ابتدایی یک تیم فوتبال را هم نداشت.

 105. اوج هیجان در هفته پایانی لیگ قهرمانان آسیا

  2+6 سهمیه صعود؛ 11 مدعی

  تنها یک هفته تا پایان مرحله گروهی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱، باقی مانده است و هنوز هم فوتبال ایران شانس داشتن سه نماینده در مرحله حذفی رقابت‌های این فصل را دارد.

 106. نگرانیم آقای عزیزی خادم، نگران!

  جناب دکتر عزیزی خادم که پیش انتخابات بسیار متواضع بودید و خواستید کمک کنیم تا به حول و قوه الهی برنده انتخابات شوید!

 107. کنفدراسیون آسیا و تصمیمات خلق الساعه؛

  دربی آسیایی نزدیک تر از رگِ گردن!

  تنها دو هفته تا پایان مرحله گروهی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ باقی مانده است و باتوجه به ۴۰ تیمی شدن رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، صعود هشت تیم صعود کننده به مرحله حذفی رقابت‌ها با چالش روبه‌رو شده است.

 108. معضلی به نام اعتیاد نوجوانان به سیگار

  امروزه علی رغم هشدارهای پیاپی مجامع پزشکی و فرهنگی، مصرف سیگار به طور روز افزون و مهم تر در بین نوجوانان شیوع پیدا می کند.

 109. در فقدان فوتبالی‌ها؛

  مدیر خوب؟ لطفا سوال بعدی...

  مقوله مدیریت در هر موضوعی بسیار حائز اهمیت است، در زمینه ورزش هم مدیریت، جزو مباحث اصلی و اساسی ساختار این پدیدهِ جذاب محسوب می‌شود.

 110. یک ایران و یک فولاد؛

  فولاد ایران_العین امارات؛ به دنبال صعود در خاک جده

  از مرحله پلی‌آف رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱، از ساعت ۲۰:۲۰، نماینده فوتبال ایران، تیم فولاد به مصاف العین امارات می‌رود.

 111. صفر تا صدِ لیگ آزادگان؛

  از مدعیان صعود به لیگ برتر تا فانوس به دستان لیگ یک

  پس از گذشت نوزده هفته از رقابت‌های لیگ دسته یک کشور، حالا با سر و شکل گرفتن جدول رده‌بندی، مدعیان صعود به لیگ‌برتر و همچنین گزینه‌های اصلی سقوط به دسته پایین‌تر از این فصل از مسابقات لیگ آزادگان مشخص شده است.

 112. اجتماع آینده سازان کشتی زیر سایه کرونا؛

  هیات‌های استانی کجا ایستاده‌اند؟

  صرف نظر از نقدی که نسبت به برگزاری رقابت های کشتی نوجوانان و جوانان در بحبوحه اوج گیری کرونا وارد است و طی آن باید این بی مسئولیتی و بی توجهی را ناشی از ضعف مدیریت کلی عرصه ورزش ارزیابی کرد، با یک جمع بندی کلی، تراز عملکرد و موقعیت ورزشکاران رده های سنی پایه مناطق مختلف کشور را به بوته نقد می کشیم.

 113. بمناسبت روز خبرنگار؛

  انجمن نويسندگان و عكاسان ورزشي قلم ها را شکست!؟

 114. اين قلم نمك ندارد

  توي محل قديم ما "اقا رضايي" داشتيم كه ديپلم داشت و خونه اش تلفن !! چند دست كت و شلوار شيك و مجلسي و البته خوش تيپ و خوش سروزبون هم بود. هر كس ميخواست عريضه يا نامه اي بنويسد يا خبري از بچه سربازش بگيرد ميرفت پيش "ميرزا رضا" كه پشت دستش خال كوبي كرده بود: اين دست نمك ندارد!!

 115. آقاي سلطانی فر آسوده بخواب؛ چوب حراج به اخلاق در فوتبال ..!؟

  ورزش يك مقوله فرهنگي است. شيوه ای تربیتی از شخصيت انسانی و البته يك ضرورت اجتماعي و آينه تمام نمای نهادهاي ارتباطی! مجموعه ای از باورها و شايد مفروضات انسانی كه قادر است براساس ارزش ها و هنجارهای مطلوب جامعه، اخلاق و كاركردهای اجتماعي را شكل دهد.

 116. «سودجویم پس هستم»؛

  معامله یک طرفه با شاخ ها!

  با توجه به شرایط اقتصادی فعلی، افراد مختلف جامعه، در هر سطح طبقاتی که هستند، برای تهیه مایحتاج زندگی خود دست به کارهای مختلفی می زنند، اما برخی از همان افراد که همیشه همه چیز را حاضر و آماده می خواهند و به قول قدیمی تر ها به روش «هلو برو تو گلو» زندگی می کنند، به جای تلاش برای ایجاد کسب و کار و رزق و روزی حلال، به دنبال لقمه حاضر و آماده هستند، متاسفانه چگونگی کسب این روزی هم برایشان فرقی ندارد که این موضوع، می تواند بدترین اتفاقی باشد که برای یک فرد در زندگی اش رخ می دهد.

 117. يحيي پيشواي جديد فوتبال ايران؛ گل محمدي را با مجيدي مقايسه نكنيد..!؟

  آنهاييكه براي درپوش گذاشتن بر ضعف هاي فني و مديريتي تيم مورد علاقه خود و براي لوث كردن قهرماني و اقتدار تيم حريف از واژه تيم حكومتي استفاده مي كنند ! با هزار و يك دليل مشخص است كه يا تعريفي از حكومت ندارند و يا بدنبال اين هستندكه به اين بهانه امتيازات بيشتري از حاكميت بگيرند .

 118. این تفاوت گران

  چرخه باطل مربیان داخلی

  اگر نیم نگاهی به وضعیت نیمکت تیم های لیگ برتری و حتی تیم ملی ایران داشته باشیم، نکات قابل توجهی را متوجه می شویم. عملکرد مربیان داخلی و خارجی بر روی نیمکت تیم های بزرگ ایران و خود تیم ملی تفاوت گرانی داشته است، وقتی از تیم های بزرگ صحبت می کنیم، منظورمان سرخابی های پایتخت، سپاهان، تراکتور و ذوب آهن است، که با مربیان خارجی عملکردی بسیار خوب داشته اند.

 119. باشگاه استقلال چرا دکتر نو روزی را دلسرد کرده است؟

  آبی ترین همراه استقلالی ها

  از دهه 70 و در زمانی که هنوز خیلی مباحث پزشکی به شکل حرفه ای وارد فوتبال نشده بود و خاطرمان هست که همراه تیم ملی فوتبال یک پزشک اطفال رفت و آمد می کرد و ملی پوشان می گفتند ما مصدوم میشیم یا دندون درد بگیریم و یا پامون بشکنه آقای دکتر آسپرین بچه میده! در همان دوران یک جوان علاقمند به امور پزشکی ورزشی در کنار تیم استقلال حضوری دائمی داشت و کم کم از یک متخصص ارتوپدی خودش را خیلی زود به پزشک متخصص ارتوپودی ورزشی تبدیل کرد.

 120. باشگاه استقلال چرا دکتر نو روزی را دلسرد کرده است؟

  امین نوروزی ؛ آبی ترین همراه استقلالی ها

  از دهه 70 و در زمانی که هنوز خیلی مباحث پزشکی به شکل حرفه ای وارد فوتبال نشده بود و خاطرمان هست که همراه تیم ملی فوتبال یک پزشک اطفال رفت و آمد می کرد و ملی پوشان می گفتند ما مصدوم میشیم یا دندون درد بگیریم و یا پامون بشکنه آقای دکتر آسپرین بچه میده! در همان دوران یک جوان علاقمند به امور پزشکی ورزشی در کنار تیم استقلال حضوری دائمی داشت و کم کم از یک متخصص ارتوپدی خودش را خیلی زود به پزشک متخصص ارتوپودی ورزشی تبدیل کرد.

 121. مبارزه با مفاسد اقتصادي؛ مديران سرخابي را مشمول مي شود يانه..؟!

  علي پروين كه سالهاست ترجيح داده دور از هياهوي فوتبال ،فقط نظاره گر باشد !چندي قبل حرف هاي جالبي زد كه در ميان حرف هايش به نكته جالبي اشاره كرد. او گفت؛ مفاسد اقتصادي فقط متوجه بانك هاست؟ چرا سراغ مديران استقلال و پرسپوليس نمي روند؟

 122. من و این همه خوشبختی محاله

  ما آدمها اصولا، موجودات ناشکری هستیم. آرزوی هرلحظه ما همیشه تجربه لحظه گذشته دیگری است. خوب این ذات انسان است که همچین است. بهترین خانه و ماشین و حساب بانکی و چه وچه را هم که داشته باشیم، بازهم مرغ همسایه غاز است. اصلا هم مهم نیست که ما خودمان آرزوی یک دیگریِ دیگری هستیم.

 123. پیام سید محمد موسوی خوئینی به رهبر معظم انقلاب

 124. «دنیای هوادار» بررسی می کند؛

  ضرورت تشکیل اتاق فکر فوتبال ایران

  در سفری که در مقدماتی جام جهانی 2006 با تیم ملی فوتبال به ژاپن داشتیم یک روز به بازی ایران و ژاپن که در ورزشگاه یوکوهاما -محل برگزاری فینال جام جهانی- برگزار شد به دعوت کمیته رسانه ها و روابط عمومی فدراسیون فوتبال ژاپن رفتیم فدراسیون فوتبال این کشور. ساختمانی 4 طبقه و با تعداد کمی کارمند. کارکنان فدراسیون اغلب شان افتخاری انجام وظیفه می کردند. به غیر از روابط عمومی و روابط بین الملل و دبیرخانه بقیه بدون حقوق کار می کردند.

 125. عید فطر مبارک اما؛

  این عید بدون تو...

  شاید خیلی ها بگویند الان وقتش نیست. شاید هم راست بگویند! به هر حال عید است و وقت شادی و تبریک.

 126. شهر شلوغ و هفت تیر کشی فرصت طلبان

  به نظر می رسد جابجایی پرسنل واحدهای مختلف در شهرداری مشکین دشت یکی از دلایل استیضاح موسوی شهردار سابق مشکین دشت است.

 127. ورزی به بهانه اجرای قانون!

  از ابتدای فعالیت شورای شهر فردیس شاهد عیب جویی و غرض ورزی برخی از اعضا به بهانه های مختلف بوده و هستیم، اعضایی که با شعار “من مخالفم” عرصه را در پیشرفت شهر و رفاه مردم تنگ کرده اند.

 128. فرق است میان سرباز و سربار

  خبرنگاری شغلی است با تعاریف مشخص و چهار چوب های معین، خبرنگار فردی است که با اتکا به قوانین و مقررات حوزه خبر فعالیت می کند.

 129. #پیرمرد_چشم_ماست / آخرین بار کِی پدربزرگت رو خوشحال کردی؟

  باذن الله... سماور به راه بود و قُل قُل می جوشید، توی خنکای دلچسب تابستان روستای لرگان چای می نوشیدیم و #باباحاجی سر حرف آمده بود، گاهی به قسمت هایی می رسید که تعریف می کرد از خودش، لبخند گرمی می زد و قند گوشه لبش را در انگشت می گرفت و می گفت: الان فکر می کنی من از خودم می گویم این حرف ها را..‌. بعد دوباره قند را می گذاشت در دهان و چای را هُورتی سر می کشید.

 1. انتقاد ایران از سوءاستفاده برخی دولت‌ها از اختیارات شورای امنیت
 2. آمریکا نفتکش روسیه را توقیف کرد
 3. مذاكرات لغو تحریم‌ها در دوحه آغاز شد
 4. برق ۲۰۰ دستگاه اجرایی پرمصرف پایتخت قطع شد
 5. نمایندگان مجلس بابت نحوه تقسیم بودجه ورزش باید پاسخگو باشند
 6. آتش سوزی در کارخانه موادشوینده شهرک شکوهیه قم
 7. خزاعی به دبیر جشنواره فیلم کودک و نوجوان حکم داد
 8. قرعه کشی خودرو در سامانه یکپارچه تعطیل نمی‌شود
 9. موافقت مجلس با تحقیق و تفحص از عملکرد ۷ ساله «شستا»
 10. آغاز پویش «صحن حرم، مدرسه ام» در استان البرز
 11. آمادگی شهرداری تهران برای تامین زمین جهت احداث بزرگترین مرکز ترک اعتیاد
 12. جزئیات تخلف در واردات نهاده با کوتاژ جعلی؛ گمرک مدعی شد
 13. سر زخم پرونده‌هایی که در افکار عمومی باز می‌شود نباید باز بماند
 14. دستورالعمل اجرایی ودیعه مسکن ابلاغ شد
 15. موافقت مجلس با تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان تامین اجتماعی
 16. جریمه یک میلیون خودروی آلاینده در بهار امسال
 17. ‫عوامل اصلی حادثه قطار مشهد - یزد مشخص شد
 18. قرعه کشی لغو شد!
 19. توضیح جدید سازمان امور مالیاتی درباره مالیات‌ستانی از کارتخوان‌ها
 20. تصویب دو تحقیق و تفحص در مجلس
 21. وام مسکن چند؟
 22. دستگیری ۳ نفر از تبلیغ‌کنندگان سایت‌های شرط‌بندی
 23. دولت در برابر افزایش حقوق بازنشستگان مقاومت می‌کند؟
 24. بیست و نهمین نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ترکیه و ایران به زودی برگزار می شود
 25. ایمن‌سازی مدارس پرخطر تهران در دستورکار
 26. علی باقری سه شنبه به دوحه می رود
 27. آمریکا باز هم توپ را در زمین ایران انداخت
 28. کرملین اعلام کرد؛ زمان و مکان دیدار رئیسی و پوتین
 29. نگرانی‌های امنیتی ترکیه را درک می کنیم
 30. فرانسه: نفت ایران باید به بازار جهانی بازگردد
 31. سقط غیرقانونی سالانه ۳۷۰ هزار جنین در کشور
 32. افزایش حقوق بازنشستگان از کدام ماه سال اعمال و پرداخت می شود؟
 33. ایران برای اولین بار توانست«عضو هیئت مدیره اتحادیه بین‌المللی تعاون» شود
 34. ترس بازارها از رکورد شکنی طلای سیاه
 35. شناسایی ۳۵۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور
 36. ۵ مورد ابتلا قطعی به وبا در ایران شناسایی شد
 37. اعلام ۵ عامل حادثه مرگبار قطار مشهد-یزد
 38. قیمت جدید مرغ اعلام شد
 39. در مخیله برخی‌ها خطور نمی‌کرد که چنین انقلابی در عصر حاضر به پیروزی برسد
 40. پیگیری تخلف موجران در صورت عدم رعایت سقف ۲۵ درصدی نرخ اجاره
 41. اجرای کامل امضای الکترونیک در آینده ای نزدیک
 42. وظیفه خود می‌دانم با تمام توان به کمک قوه مجریه بیایم
 43. قیمت نفت سقوط کرد
 44. برخورد با گرانفروشی بلیت پروازهای عتبات
 45. سرقت آمار بالایی دارد؛ ثبت ۸۵۰ هزار پرونده و دستگیری ۳۰۰ هزار نفر در سال گذشته
 46. یارانه نقدی به «کالابرگ» تبدیل می‌شود
 47. پیشنهاد رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس برای کاهش سرقت
 48. دیاکو حسینی: چین می‌خواهد روابط متفاوتی با ایران داشته باشد
 49. بن بست مذاکرات وین چگونه شکست؟
 50. پرتاب تحقیقاتی ماهواره‌بر ذوالجناح انجام شد
 51. سقف فروشی در بلیت هواپیما بازهم داغ شد!
 52. حریق در برج نگین فردیس مهار شد
 53. مجلس برای تحقق اهداف تحول قضائی در کنار قوه قضائیه است
 54. زلرله‌ای به بزرگی ۵.۴ ریشتر راور در شمال کرمان را لرزاند.
 55. نام‌نویسی مجدد متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن از ۱۵ تیر