دوشنبه، 27 فروردین 1403 19:56
32258 اصفهان 1402/11/28 - 20:44

همزمان با آغاز چهل و پنجمین سال پیروزی انقلاب اسلامی؛

زمین چمن مصنوعی روستای خورچان افتتاح شد

زمین چمن مصنوعی ورزشگاه جاوید خورچان همزمان با ایام  دهه مبارک فجر و در آستانه طلوع ماه شعبان و آغاز چهل و پنجمین سال پیروزی انقلاب اسلامی با قطع نوار توسط سرهنگ بازنشسته جواد نجفی خیّر ورزشیار و  مدرسه‌ساز و دکتر خواجه سعیدی فرماندار ورزش‌دوست شهرستان هرند افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش دیوان نیوز؛ پیش از مراسم افتتاحیه دکتر خواجه سعیدی فرماندار ورزش‌دوست شهرستان هرند، مهندس میثم خالصی بخشدار، قاسم‌زاده رئيس اداره آموزش و پرورش، سرهنگ رحیمی فرمانده انتظامی هرند، سروان میثم رضوانی رئيس پاسگاه  انتظامی اژیه، تنی چند از اعضای شورای اسلامی و معتمدین روستای خورچان، خانم عبدالهی مدیره، معلمان و دانش آموزان دبیرستان اسلامی سرای دانش، در محوطه حیاط این مدرسه اجتماع کردند و آغاز چهل و پنجمین سال پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی داشتند.

در این مراسم قاسم‌زاده رئيس اداره آموزش و پرورش هرند ضمن عرض خیر مقدم به فرماندار و سایر مقاماتی که در مراسم افتتاحیه زمین چمن مصنوعی ورزشگاه جاوید خورچان شرف حضور یافته بودند و تشکر و قدردانی از خدمات فرهنگی ورزشی واجتماعی جناب سرهنگ نجفی خیّر ورزشیار و مدرسه‌ساز  با تبریک آغاز چهل و پنجمین سال  پیروزی انقلاب اسلامی در سخنانی از شهدای صدر اسلام و ۸ سال دفاع مقدس یاد کرد و گفت: جای بسی خوشحالی است که در آستانه ایام خجسته بهمن ماه که تقارن دارد با ماه  شعبان و میلاد فرخنده میلاد با سعادت اسطوره آزادگی، سمبل معرفت و مردانگی، دُردانه‌ی خاتم الانبیاء، پور سید الاوصیاء، حضرت سیدالشهداء، امام حسین علیه‌السلام، کلنگ چهارمین نمازخانه منطقه هرند در روستای زیبای خورچان به زمین زده شد.

سپس دکتر خواجه سعیدی فرماندار شهرستان هرند در سخنانی، از خیُرین ورزشیار و مدرسه‌ساز به‌ویژه جناب سرهنگ جواد نجفی خیّر نیکوکاری که با واگذاری زمین‌های چمن مصنوعی ورزشگاه جاوید و دبیرستان اسلامی خورچان پیشقدم شده ودر سال‌های گذشته نیز با برگزاری چندین دوره مسابقات فوتسال، گام‌های مثبتی در راستای توسعه و پیشرفت ورزش شهرستان هرند و روستای محروم خورچان برداشته تا جوانان و نوجوانان با جذب به ورزش به سوی اعتياد و مفاصد اجتماعی کشیده نشوند، تشکر و قدردانی کرد.

وی افزود: مردم خورچان و مقامات مسئول در ارگان‌ها و نهادهای انقلابی در این روز ای فرخنده نشان دادند که قدرشناس خدمات ارزشمند خیّرین و زحمات بی‌دریغ انسان‌های وارسته‌ای هستند که از صمیم قلب مهر می‌ورزند و کمک و محبت به همنوعان را جزئی از وظایف انسانی و حیاتی، وخدمت به جوانان را نوعی عبادت می‌دانند.

فرماندار شهرستان هرند با خاطر نشان کردن داستانی افزود: ما ایرانیان دارای فرهنگ و تمدنی غنی هستیم ودر فرهنگی رشد کرده‌ایم که مردمانش قدرشناسند، اهالی منطقه جُلگه و روستای خورچان این واقعیت را با حضور گسترده خود در مراسم شکوهمندی که برپا کرده‌اند به نمایش گذاردند تا آیندگان بدانند، خوبی ومحبت، مردی و مردانگی وخدمت به جامعه و جوانان توسط افراد خیراندیش هرگز فراموش نمی‌شود.

به یقین خدمت به ورزش و ورزشیان، انسان‌های پاک سرشت وخیّر را بزرگ و متعالی می‌سازد.

درودبر انسان‌هایی که بدون ذره‌ای منّت وتوسعه در راه رشد و پیشرفت مطلوب و شایسته ورزش وجوانان مناطق محروم به ویژه روستائیان گام بر می‌دارند و برای رشد ورزش  و سربلندی و عظمت کشور عزیزمان ایران سرمایه‌گذاری می‌کنند.

زنگ آخرین روز ایام اله دهه فجر وآغاز چهل و پنجمین سال پیروزی انقلاب اسلامی توسط رئيس اداره آموزش وپرورش، سرهنگ رحیمی فرمانده انتظامی، فرماندار و بخشدار هرند، سرهنگ نجفی  و سایر مقامات و معتمدین محلی زده شد.

در مراسم افتتاح زمین چمن مصنوعی  سرهنگ بازنشسته جواد نجفی خیّر  ورزشیار و مدرسه‌ساز که همواره ورزش مورد علاقه‌اش بوده و هست  خطاب به و نمایندگان مناطق محروم، خاطرنشان کرد وتأکید نمود ورزش بهترین وسیله ‌ی است برای پر کردن اوقات فراغت و پرورش روح و جسم و ذهن پویای جوانان و نوجوانان.

سرهنگ نجفی که خود در دوران خدمتی از قهرمانان صاحب نام در رشته‌های گوناگون ورزشی از جمله شنا  "کرال پشت" صاحب مقام قهرمانی شد و در رشته‌های فوتبال و بسکتبال نیز چهره تابناک داشته معتقد است، جامعه‌ای پویا است که جوانانش با روی آوری به ورزش، ضامن سلامتی و شادابی می‌شوند وبا پرداختن به ورزش از مفاصد اجتماعی و آلودگی به مواد مخدر که متأسفانه در سال‌های اخیر بیش از پیش دامنگیرشان شده ، دور می‌مانند.

وی افزود: ورزش واکنش اجتماعی برای پیوند دوستی و مودّت است.

موُسس و بنیانگذار ورزشگاه جاوید خورچان با اشاره به پتانسیل بالا در  روستای  خورچان، خاطر نشان کرد: ورزش در  روستاها که دارای جوانانی سرشار از عطر نجابت و مردانگی و غنائی از نیروی جوانی هستند نیازمند نگاه ویژه و استراتژی نوینی در تمام زمینه‌ها می‌باشند.

سرهنگ نجفی تصریح کرد جوانان خورچان و روستاهای مناطق شرق اصفهان به ویژه  جُلگه در ورزش فوتبال و فوتسال علاقه‌مندان بیشماری دارد و من امروز احساس خوشحالی  وخرسندی می‌کنم که با همکاری مقامات محلی و همت اداره کل ورزش و جوانان استان  و اداره آموزش وپرورش هرند زمین چمن مصنوعی ورزشگاه جاوید خورچان به مرحله بهره‌برداری رسیده  و با حضور آقای دکتر خواجه سعیدی که از دوستداران ورزش و شکوفایی نونهالان و نوجوانان هستند و سایر مقامات ذیربط این زمین چمن مصنوعی افتتاح می‌شود تا مسابقات فوتسال که همه ساله روی زمین آسفالت ورزشگاه با هزینه شخص بنده و تحت عنوان پاسداشت بنده برگزار می‌شد، از این پس در زمین چمن مصنوعی به اجرا درآید تا ورزشکاران از آسیب‌دیدگی و مصدومیت روی زمین آسفالته رهائی یابند.

در پایان سخنان سرهنگ نجفی مراسم افتتاح زمین چمن مصنوعی روستای خورچان با قطع نوار توسط ایشان و فرماندار دنبال شد و نونهالان این روستا یک مسابقه دوستانه را برگزار کردند.

در پایان با حضور دکتر خواجه سعیدی فرماندار، قاسم‌زاده رئيس اداره آموزش و پرورش و جناب سرهنگ نجفی و دیگر مقامات حاضر  در این مراسم کلنگ احداث یک سالن چند منظوره ورزشی در کنار ساختمان دبیرستان اسلامی خورچان به زمین زده شد و مقرر گردید با تأمین ۵۰ درصد هزینه ساخت توسط اداره آموزش و پرورش شهرستان هرند، ۳۰ در صد از محل اعتبارات عمرانی فرمانداری و ۲۰ درصد کمک خیّرین و اهالی خورچان، این سالن در زمین واگذاری از سوی سرهنگ نجفی بنا شود.

نویسنده: اصغر قلندری 1. تانژانت زاويۀ تغييرات قلعه‌نویی صفر است / فرصت‌سوزی یکسالۀ تیم‌ملی!
 2. واحد سوم گازی نیروگاه ‌گهران به شبکه برق کشور متصل شد
 3. مدیریت تغییر اقلیم و گسترش اقتصاد سبز، راهبرد اصلی دولت
 4. بیش از ۵۷ هزار بازدید از شروع طرح سلامت نوروزی انجام شد
 5. دستگاه‌های امدادی البرز در آماده‌باش
 6. تعریف بسته‌های سرمایه‌گذاری در مدیریت شهری کرج
 7. ارائه ۲۸ هزار خدمت امدادی توسط هلال احمر البرز
 8. کاهش ۶۷ درصدی شعب نامتعارف
 9. نظامی‌گرایی اقتصادهای اروپایی
 10. وزیر دفاع پاکستان برای طالبان افغانستان خط و نشان کشید
 11. کلیت مجلس دوازدهم انقلابی است
 12. کاهش رکود تورمی مسکن با اقدامات دولت سیزدهم
 13. کاهش ۱۰۰ درصدی تصادفات درون شهری در البرز
 14. روبینیو 9 سال به زندان خواهد رفت!
 15. وار تا 20 روز آتی به ایران می‌آید
 16. آب، منبع استراتژیک کلیدی تهدیدات امنیت جهانی
 17. افزایش ۲ برابری کارت آزاد جایگاه‌های سوخت در نوروز
 18. شناگر اصفهانی رکورد ملی خود را جابه‌جا کرد
 19. برگزاری اولین گردهمایی مشترک رؤسای هیئت‌ها، انجمن‌های ورزشی و  مسئولان کمیته‌های پارکور کشور
 20. درهای نمایشگاه رسانه های ایران باز شد
 21. افزایش دو و نیم برابری بودجه فرهنگی شهرداری کرج
 22. آیین تحلیف اعضای هیئت منصفه مطبوعات البرز برگزار شد
 23. گرم‌ترین آذر ۳۳ سال اخیر کشور ثبت شد
 24. خواص بسترساز مشارکت حداکثری در انتخابات شوند
 25.  روایت تکراری اختلاف و التهاب
 26. یک هشتم لیگ قهرمانان آسیا؛مشابه ولی متفاوت
 27. نقش «اقتصاد مقاومتی» در عبور از تنگنای تحریم
 28. ابراز شادی و خوشحالی بعد از پیروزی، جُرم محسوب می‌شود ؟!
 29. به بهانه آغاز دوباره مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران
 30. زمین چمن مصنوعی روستای خورچان افتتاح شد
 31. «حمل و نقل» پیش شرط بهبود وضعیت صادرات و واردات در کشور
 32. تاج منتسب به سپاه است؟
 33. توافق با عراق برای تامین ۵۰ میلیون متر مکعبی گاز در روز
 34. بیست و یکمین جشنواره تولید ملی - افتخار ملی با حضور مقامات کشور
 35. افزایش قیمت خودسرانه قالیشویی و خشکشویی ممنوع است
 36. سهمیه جدید وام ۲۰۰ میلیون تومانی ودیعه مسکن ابلاغ شد
 37. ۵۰۰ میلیون مسدوی خودروهای وارداتی آزاد شد
 38. انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان ۴ کمیسیون گردشگری اتاق‌های بازرگانی ایران، البرز، اصفهان و قم
 39. زمان واریز عیدی کارمندان اعلام شد
 40. زمان واریز اعتبار تشویقی کالابرگ به حساب‌ها